Улюблене мистецтво: майстер із Запоріжжя розповіла, як і чому покинула роботу фінансиста і створила власний бренд

Поділитися:

Можливо, у Запоріжжі hand made продукція користується не дуже великим попитом. Проте є клієнти, які у речах перш за все цінують оригінальність та неповторність. Платформа для розвитку українських брендів «БУДЬ в UA» познайомила «Гетьман» з учасником своїх маркетів – майстром із Запоріжжя, яка займається акриловим розписом по текстилю, знає, як перетворити звичайну casual-річ в унікальну і ловити на собі захоплені погляди перехожих. Про власну справу в інтерв’ю «Гетьману» розповіла авторка бренду Lovely art Ольга Бочковська.

— Чому ви вирішили займатися своєю власною справою?

— Два роки тому я зустріла свою знайому і вона розповіла про те, що організовує маркети українських брендів у нас в Запоріжжі, які називаються «Румбарбар». Вона мені запропонувала побути в їх «тусовці». Я погодилася і пройшла з ними один маркет у ролі оформлювача і організатора. І тут я випадково зустріла свою одногрупницю, яка вже багато років створює одяг в стилі family look. Мені теж захотілося бути до цього причетною, і після закінчення маркету ми з нею створили спільну колекцію. Вона надала світшоти, а я їх розписала. Придумала ескізи і малюнки. У колекції було 15 виробів в стилі family look. Для Запоріжжя це була новинка, тому що кожна річ унікальна і тільки в одному екземплярі. Я представила цю колекцію на «Румбарбар», і всі світшоти відразу ж розкупили. З цього і почався мій шлях у власній справі.

Зараз в моїй діяльності три напрямки: виконання одягу на замовлення, продумування і реалізація власної колекції, проведення майстер-класів з розпису на одязі.

— Ваша професія якимось чином пов’язана з вашим бізнесом?

— Ні, я виросла в сім’ї художників, тому хист до малювання був у мене з раннього дитинства. Потім пішла вчитися в художню школу, але тоді професія художника була не затребувана і асоціювалася з бідністю. Тому здобула освіту фінансиста і пропрацювала в цій сфері 10 років.

— Наскільки користуються попитом речі ручної роботи у Запоріжжі та в Україні в цілому?

— У мене небагато постійних клієнтів, тому кожен місяць я “завойовувала” нових, тому що товар дійсно специфічний. Більшість людей звикли до звичайного повсякденного одягу, і вони вже не мої клієнти. Часто мої вироби купують на подарунки. Дуже користуються попитом іменні футболки. І вже зараз багато людей рекомендують мій одяг друзям, родичам. Також є клієнти зі Львова, Ужгорода, Луцька, Одеси і багато за межами України — США, Канада, Бельгія, Італія, Польща, Турція.

— Хто ваші клієнти?

— Це найрізноманітніші люди: від творчих до офісних працівників.

— Який асортимент одягу у вашому магазині?

— Взагалі я малюю на будь-якому одязі, але є фабрика, з якою я співпрацюю, вони шиють для мене футболки і світшоти з фірмовими бірками і розмірної сіткою. Крім того, роблю розпис на кепках, взутті, джинсових куртках, сумках і рюкзаках.

— Які матеріали використовуєте для розпису виробів?

— Акрилові фарби для розпису по текстилю італійського та німецького виробництва. Фарба дуже стійка і тримається на одязі дуже довгий час.

— Хто створює ескізи малюнків?

— Я малюю відразу на одязі, без ескізу, тому у мене немає права на помилку. Але починала з малюнка ескізу, проте це займає багато часу і я відмовилася від цього.

— Чи вигідно у фінансовому плані займатися продажем hand-made виробів?

— З економічної точки зору це не вигідно, але для мене головне взаємодія з людьми. Мені хочеться, щоб людина повернулася до мене, хоча ручний розпис — це складний продукт, тому що в гардеробі не може бути багато таких речей.

— У чому, на вашу думку, унікальність бренду Lovely art?

— Я відрізняюся підходом до своєї творчості, недарма назвала свій бренд «улюблене мистецтво», тому що для мене найголовніше — це спілкування з клієнтами. Крім виробів намальованих вручну, вони отримують хороший сервіс, а саме красиву упаковку, листівки, солодощі і т.д. Але головне, що свій бренд я будую на особистому — покупці повинні бачити, хто створює для них речі.

— Де можна придбати ваші вироби? Чи експортуєте їх за межі України?

— В основному на своїй сторінці в Інстаграм, але там більшість речей продаю на замовлення. Також в столичному шоурумі і маркетах у Дніпрі, Одесі, Києві.

— Не хочете створити власний шоурум саме у Запоріжжі?

— Я думала про це, але мені здається наше місто ще до цього не готове. Наприклад, коли я запропонувала одному магазину продавати мою продукцію, але вони мені відмовили, пояснивши це тим, що у них тільки «якісні речі турецького виробництва». Тому я дійшла висновку, що поки у нас в місті не цінують українського hand-made-виробника. І зараз я намагаюся всі сили направляти в бік столиці. Але вірю, що прийде час і для Запоріжжя.

— На Вашу думку, чи є у вас конкуренти, які займаються подібною справою у Запоріжжі?

— У нас в місті є майстри, які займаються подібною діяльністю, але я не вважаю їх своїми конкурентами, тому що ті клієнти, які є у них, ніколи не будуть моїми, і навпаки.

— Як ви вважаєте, що потрібно для того, щоб наважитися відкрити власну справу у Запоріжжі та успішно її розвивати?

— Може це не зовсім коректно, але я вважаю, що потрібно зменшити кількість секонд-хендів у Запоріжжі на 90%. Тільки коли пройде гонка за масмаркетовими брендами, тоді люди почнуть звертати увагу на hand-made-продукцію і розуміти, що якісній одяг не завжди має коштувати дешево.