В Україні мешкає 37.2 мільйони людей – результати підрахунку

Поділитися:

Станом на 1.12.2019 наявне населення України на підконтрольній уряду території – 37.29 млн людей. Розподіл за статтю: 20.01 млн жінок, 17.28 млн чоловіків.

Про це у своєму телеграм-каналі написав міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

У Києві проживає 3.7 млн ​​людей.

Під час брифінгу щодо результатів перепису Дубілет розповів, що оцінка дає інформацію про чисельність, статево-вікову структуру населення, а також розподіл по регіонам, а перепис населення дає ці ж дані та, наприклад, інформацію про етнос або стан домогосподарства, проте на перепис у бюджеті на 2020 рік закладено 3,4 млрд грн.

Крім того, Дубілет зазначив, що до названої кількості не входять мешканці тимчасово окіпованих територій бо їх було неможливо підрахувати.

Для оцінки чисельності населдення України використовували три методи. За словами Дубілета, всі вони дали приблизно однаковий результат з різницею 2.86%.

  • Метод 1. Комбінований (мобільні оператори + соцопитування + реєстри).

У уряді уклали угоду з мобільними операторами та взяли в них анонімну інформацію про загальну кількість абонентів на території (почистили від тих, хто за два місяці був онлайн менше ніж місяць, а також виключили модемні пристрої).

  • Метод 2. Комбінований (дані пенсійного фонду + екстраполяція через статево-вікову структуру).

Для оцінки взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду. Також черпали дані Держстату та держреєстрів.

  • Метод 3. Реєстровий.

Знеособлені дані з державного реєстру фізосіб (включаючи тих, хто відмовився від ІПН). Потім у КМУ почистили базу за ознакою отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Також враховано дані з народжуваності/смертності, еміграції та імміграції.