Проект команди Гетьман медіаконсалтинг

В Запоріжжі планують відмінити земельний податок та комунальну орендну плату “через карантин” – бюджет може недоотримати 350 млн грн

Поділитися:

На майбутній сесії Запорізької міської ради мер міста Володимир Буряк планує винести питання про відміну до 1 червня земельного податку та орендної плати за користування комунальною землею та приміщеннями. Про це він повідомив у своєму відеозверненні.

Це має стати додатковою пільгою для бізнесу на час карантину через коронавірус – разом з вже затвердженими на центральному рівні заходами підтримки підприємців.

В той же час опонент міського голови – депутат Запорізької міської ради Віталій Рябцев наголошує на тому, що повна відміна земельного податку та орендної плати (які повністю йдуть до місцевого бюджету) може привести до втрати 350 млн грн для міської скарбниці. І це при тому, що міська влада вже взяла зобов’язання з виділення 100 млн грн на боротьбу з коронавірусом.

Крім того, як зазначає депутат, від таких заходів в першу чергу виграють великі підприємства, які нічого не сплачуватимуть до бюджету, але продовжують працювати і під час карантину, а також орендарі приміщень і землі, які ніякої діяльності на цих об’єктах не вели і до карантину.

Віталій Рябцев висловив пропозицію відмінити податок та орендну плату лише для підприємців, які змушені припинити свою роботу через карантин, таким чином можна знизити їх видатки.

Тим часом в нашому telegram-каналі