Бердянський суд звільнив підприємця від відповідальності за шахрайство при оформленні землі для учасників бойових дій

Поділитися:

Бердянський міськрайонний суд ухвалою від 19 червня звільнив від відповідальності директора ПП “НДФ “Укрспецземпроект” Артема Прасолова за шахрайство при оформленні землі для учасників бойових дій – через повернення їм грошей.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно з матеріалами справи, Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області впродовж 2016 року надало дозволи 11 учасникам бойових дій на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність на території Андріївської селищної ради Бердянського району розмірами по 2 га кожному для ведення сільськогосподарського господарства.

Для розроблення проекту землеустрою бійці звернулися до ПП “НДФ “Укрспецземпроект” і за відповідні послуги сплатили по 5 тис. грн кожен.

Втім, директор ПП “НДФ” “Укрспецземпроект” Артем Прасолов проекти землеутсрою не розробив та не погодив, а гроші перевів у готівку та розпорядився нею власний розсуд. До того ж “Укрспецземпроект” й не могло виконати такі роботи, бо у неї не було сертифікованих інженерів-землевпорядників.

З огляду на це, поліція у 2017 році відкрила кримінальне провадження №12017080130002177 за ч.1, 2 ст. 190 кримінального кодексу (шахрайство), а по закінченню слідства, прокуратура звернулася до суду із відповідним обвинувальним актом.

Під час судового процесу, потерпілі надали письмові клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінального відповідальності через дійове каяття. Їхній представник заявив те ж клопотання, але з іншими підставами – через зміну обстановки – обвинувачений повернув потерпілим гроші, отже перестав бути суспільно небезпечним. Сам Артем Прасолов визнав помилки та заявив про твердий намір не брати на себе зобов`язань, які не може виконати.

Суд звільнення від відповідальності через дійове каяття не задовольнив, оскільки таке звільнення можливе у випадку вчинення злочину невеликої тяжкості або необережного злочину середньої тяжкості. Клопотання з підставами про зміну обстановки суд задовольнив, оскільки таке звільнення можливе у випадку скоєння злочину середньої тяжкості; також обвинувачений притягується до відповідальності вперше, щиро розкаявся у вчиненому, зробив належні висновки зі своєї поведінки, відшкодував потерпілим матеріальну шкоду.

Артем Прасолов є власником і директором ПП “НДФ” “Укрспецземпроект”.

Читайте також: 

• Поліцейські із Запорізької області вимагали з харківської підприємиці 10 тисяч доларів хабара

• Суд поновив Романа Мазурика на посаді голови запорізької прокуратури №2

• Харків’яни розіграли 10 мільйонів на ремонт верстатів для Запорізької АЕС