Бізнес отримав кредитів на 3,9 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» – Мінекономіки

Поділитися:

Бізнес отримав кредитів на 3,9 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». За тиждень банками було укладено 928 кредитних угод.

Про це пише пресслужба Мінекономіки України

З початку дії програми підприємцям вже видано 42 476 кредитів на загальну суму 117,9 млрд грн.

Серед них:

антикризових кредитів – 58,5 млрд грн,  на рефінансування попередньо отриманих кредитів – 26,4 млрд грн., на інвестиційні цілі – 10,3 млрд грн, на антивоєнні цілі – 5,6 млрд грн.

Окрім того, понад 17 млрд грн кредитних коштів отримали аграрії на підтримку своєї діяльності.

З травня ми маємо рекордний запит на пільгове кредитування з боку бізнесу за державною програмою 5-7-9% – щотижня видається кредитів на близько 4 млрд грн. Це свідчить про прагнення підприємців якнайшвидше відновити чи продовжувати свою діяльність і уряд активно їх в цьому підтримує постійним розширенням і спрощенням умов користування програмою, – повідомив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють в сфері сільського господарства, торгівлі та виробництва, промислової переробки.

Як зазначають в міністерстві лідерами серед регіонів за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Київська області та м. Київ.

На сьогодні участь в програмі приймають 42 банки, найбільшу кількість кредитів видали  “Приват-банк” (17,6  тис), “Ощадбанк” (5,3 тис)  та “Райффайзен Банк Аваль” (3,9 тис).

Нагадаємо, що програма «Доступні кредити 5-7-9%» дозволяє залучити до 60 млн грн під 0% на період дії воєнного часу +1 місяць з гарантією від Уряду на рівні 80%.