Будівництво другої черги Приморської ВЕС завершиться в цьому році

Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль повідомив, що з 27 лютого 2019 року на першій черзі Приморської вітроелектростанції працюють 18 із 26 турбін, інформує Запорізька облдержадміністрація. За станом на 1 квітня 2019 року ними вироблено 12,3 млн. кВт. год. Потужність працюючих вітротурбін складає 68,94 МВт. До 1 червня 2019 року всі 26 турбін першої черги Приморської ВЕС почнуть відпускати «зелену» електроенергію до об’єднаної енергосистеми України.

— Запорізький край генерує понад 25% усієї електроенергії України. Крім цього, наша область є лідером в Україні за кількістю встановлених потужностей вітроенергетики. Вітропарк нашого регіону представлений Ботієвською ВЕС, яка є найпотужнішою в Україні і входить до п’ятірки найбільших ВЕС Центральної та Східної Європи. У 2014 році вона була повністю введена в дію і включає 65 вітрових турбін загальною потужністю 200 МВт. Маємо також ще один проект ДТЕК — «Приморська ВЕС» загальною потужністю до 200 МВт, яка розташована на двох ділянках. Зокрема, «Приморськ 1» нині вже повністю збудована і найближчим часом працюватиме на повну потужність, — повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Стосовно ІІ черги Приморської ВЕС очільник регіону підкреслив, що у жовтні 2018 року ДТЕК та General Electric Renewable Energy уклали договір на будівництво другої черги Приморської ВЕС. Інвестиції проекту складають 150 млн. євро. В листопаді 2018 року компанія почала будівництво другої черги Приморської ВЕС потужністю 100 МВт. Її вітропарк налічуватиме також  26 вітротурбін.

Нині на майданчику Приморської вітроелектростанції виконано 16 із 26 фундаментів для подальшого монтажу вітротурбін, а також побудовано 20 із 23 км внутрішньомайданчикових доріг. На майданчик Приморської ВЕС-2 з Німеччини вже доставлено 12 базових кілець веж вітрових турбін.

Костянтин Бриль додав, що 3 травня в Бердянський морський порт прибуло 26 гондол, 21 лопать і 26 ступиць (елемент, на який кріпляться лопаті) для другої черги Приморської ВЕС. Це означає, що зовсім скоро почнеться монтаж цього обладнання.

— Тож можна сміливо говорити, що в поточному році будівництво вітрових електростанцій на території Приморського району буде завершено. Це одна з найочікуваніших подій поточного року.  Хочу також наголосити на важливості підтримки інвестором тих територій, де він працює. Один із прикладів: завдяки соціальному партнерству ДТЕК з приморською громадою та Борисівською сільрадою 6 травня Приморському районному центру первинної медико-санітарної допомоги було передано медичне обладнання на суму 187 тисяч гривень. Лікарня отримала: холодильники для зберігання медикаментів і вакцин, ваги для новонароджених, вимірювачі білірубіну, акушерський стетоскоп, інгалятори і багато іншого, — повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Читайте також:

• З Іспанії у порт Бердянська прибули комплектуючі для другої черги Приморської ВЕС (фото)

• З Китаю до Запорізької області морем прямують комплектуючі для нової ВЕС (фото)

• Запорізька області у трійці лідерів за потужністю об’єктів «зеленої» енергетики (інфографіка)