У 2019 виробники “зеленої” електроенергії заплвтили 19,7 мільярдів гривень податків: у три рази більше ніж вугільна генерація

Поділитися:

За даними державної податкової служби України, сума сплачених податків виробниками електроенергії з ВДЕ у 2019 році становила 19,77 мільярдів гривень. Вугільна генерація минулого року забезпечила у три рази менше відрахувань до держбюджету, аніж альтернативна енергетика.

Про це повідомляє Українська асоціація відновлюваної енергетики.

З початку 2009 року до кінця 2019 року, до бюджетів усіх рівнів було перераховано 93,62 мільярдів гривень, що робить сектор альтернативної енергетики одним з найбільших за обсягами податкових відрахувань. Обсяги відрахувань зростають майже щороку.

До порівняння, робота вугільної генерації минулого року забезпечила у три рази менше відрахувань до держбюджету, аніж альтернативна енергетика. Суму податкових надходжень від ТЕС та ТЕЦ становила 6,55 мільярдів у 2019 році. Всього ж за 10 років вугільна генерація принесла до держбюджету майже вдвічі менше коштів, аніж ВДЕ – 48,24 мільярдів.

В альтернативну енергетику щороку вкладаються мільярди євро інвестицій, це одна з небагатьох галузей, що допомагає залучати кошти до України, а не виводити їх за кордон. З розвитком галузі, зростають надходження до державного бюджету, з’являються нові робочі місця. Це та індустрія, що показує усьому світу, що в Україні може існувати чесний та сучасний бізнес, – коментує голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич.

Розвиток сектору альтернативної енергетики є довгостроковим енергетичним та екологічним пріоритетом для України, що передбачено вітчизняним законодавством та участю у міжнародних угодах. У довгостроковій перспективі використання ВДЕ є запорукою енергетичної незалежності України та стабільності енергомережі, що потребує заміщення застарілих і нестабільних АЕС та ТЕС.

Читайте також:

• Шмигаль заперечив звинувачення у лобіюванні енергобізнесу олігарха Ахметова

• У Дніпропетровській області запрацювала СЕС на 20 МВт, вартість проекту – 15,5 мільйонів євро

• Інвесторам не потрібні няні та тілоохоронці: треба розповідати про конкурентні переваги країни