Бюджет Запорізької області на 2020 рік: які цифри варто знати

Поділитися:

26 листопада заступник голови Запорізької ОДА Іван федоров розповів журналістам про проект бюджету області на 2020 рік. “Гетьман” зібрав важливі цифри та тези з презентації. 

Дохідна частина обласного бюджету 2020 року за прогнозами складатиме 4 мільярди 843 мільйони гривень. Це вдвічі менше, ніж мала Запорізька область у 2019, коли доходи становили 9 мільярдів 735 мільйонів. Зменшення прибутків пов’язане зі змінами у фінансуванні закладів охорони здоров’я та виплати субсидій. На ці потреби гроші більше не перераховуватимуть субвенцією з держбюджету. Тепер медичні заклади отримуватимуть гроші від служби здоров’я, а для виплати субсидій створять окрему структуру..

Бюджет розвитку на 2020 рік складе 1 мільярд 256 мільйонів гривень. На наступний рік його затвердять за новим принципом – у грудні цього року. Це зроблять, щоб об’єкти, які будуть фінансувати отримали кошти до початку будівельного сезону.

Наступного року планують добудувати уже початі проекти, зокрема, корпус променевої терапії обласного онкодиспансеру для лінійного прискорювача та покриття басейну школи вищої спортивної майстерності. У 2020 фінансування отримають об’єкти, які зможуть зробити того ж року.

Розмір фонду депутатів облради залишиться без змін – всього 1 мільйон гривень, з яких 300 тисяч гривень депутат може використовувати на адресну матеріальну допомогу окремим людям, решту 700 тисяч гривень повинен направити на інфраструктуру та соціально-економічні проекти в районі. Раніше з’являлася інформація, що депутати хочуть збільшити фонд на 500 тисяч.

На 2020 рік закладено 64 мільйона гривень на програму “Питна вода”, яка має вирішити проблему відсутності постійного водопостачання у населених пунктах області. Їх близько 400, більшість з яких у сільській місцевості.

На дороги передбачено 899 мільйонів. Незабаром має бути оприлюднено список шляхів, які будуть ремонтувати у 2020.

Програма оздоровлення дітей та підтримка АТОвців буде профінансована на 90 мільйонів.

70 мільйонів закладено на роботи у закладах, що підпорядковуються облраді та фінансуються з бюджету, серед них освіта та охорона здоров’я. Крім того, усі бюджетні структури забюджетовані по захищеним статтям видатків – заробітна плата, соціальне страхування.

Дохідна частина бюджету прогнозується на основі інформації від регуляторів, які поки не повідомляють про серйозні економічні ризики, які можуть спричинити значне недоотримання бюджетом області.

Читайте також:

• На ремонт бердянського колектору можуть дати 10 мільйонів з бюджету області

• Для сенсорної кнопки проти кнопкодавства у Раді не заклали грошей

• Бюджет Запоріжжя на 2020 рік може бути меншим на 1 мільярд від нинішнього – Буряк