Через опади та заморозки постраждав урожай Мелітопольської черешні – її буде менше

Поділитися:

Через рясні опади та квітневі заморозки ранні сорти Мелітопольської черешні страждають від тлі та плодової гнилі. Очікується, що цьогорічний урожай буде меншим ніж минулого року.

Про це кореспонденту Укрінформу сказав директор ДУ “Мелітопольська дослідна станція садівництва імені Н.Ф. Сидоренко ІС НААН” Володимир Сенін.

“Рання група черешні підмерзла сильно. У квітні температура опускалася до -4 градусів, що також ударило по пізнім сортам. Крім того, є” порожні “дерева, хоча для черешні сезонність не властива”, – зазначив Сенін.

За його словами, через надмірні опади сильно постраждали окремі сорти черешні, їх атакувала тля і плодова гниль.

“Черешня вже переповнилася вологою. Проблем з розміром самої ягоди немає. У цьому плані черешня краще, ніж в минулому році”, – зазначив Сенін.

За словами керівника Мелітопольської дослідної станції садівництва, традиційно хороший урожай дає червоно-жовта ягода – “Францис”. Однак, в цьому році її буде мало – вимерзла. А ось “Мелітопольської чорної” на ринках має бути багато.

На опті (в самому Мелітополі) черешню продають по 20-25 гривень за кілограм. У Запоріжжі на Критому ринку, мелітопольську ягоду можна купити від 28 до 70 грн / кг. Урожай, зібраний на запорізьких дачах, коштує дешевше – 23 грн / кг.