Чи готова Україна впроваджувати вибори онлайн: думка експертів

Поділитися:

В Україні ще багато років вибори будуть проходити у аналоговому форматі. 

Про це говорили під час дискусії , яку проводила ГО  “Інтерньюз-Україна”, передає “Гетьман”.

Цифровий світ постійно розширюється, якщо говорити про молодих виборців, то для них простіше проголосувати онлайн, аніж йти на виборчу дільницю. Тому зараз дуже активно говорять про можливе впровадження виборів в онлайн. Але на думку експертів, Україна ще багато років не буде готова до виборів у новому форматі.

“Я думаю, що під час виборчого процесу можно різними способами використовувати гаджети, в тому числі для зміни виборчої адреси. Але в питанні голосування, напевно треба бути трохи консерваторами і раз в п’ять років прийти і поставити галочку на папері”, – зазначив Андрій Гевко — експерт у питаннях виборчого процесу та член Центральної виборчої комісії України.

“Є аналогові речі, які набагато надійніші. Звичайно колись ми прийдемо до онлайн-голосування, це питання часу. Але наразі, щоб кожен голос був врахований,  варто поки що робити аналогове голосування”, – вважає експерт з цифрової безпеки Павло Бєлоусов.

Вибори – це те, що повинно залишатися у аналоговому форматі ще деякий час, адже багато-країн відмовляються від онлайн-голосування, тому що є багато ризиків і провокацій. Наразі у виборців є недовіра до виборів в цілому, не говорячи про онлайн-формат.

Тим не менш, експерти запевняють, що вибори 2020 в Україні точно пройдуть аналогово і закликають прийти на дільницю і віддати свій голос, показавши свідому позицію.