Чи змогли б стати успішними за кордоном Черняк, Гороховський, Федорів та ще 5 бізнесменів? Відповідають вони самі!

Поділитися:

У черговому випуску проекту “Запитай у ТОПа” від Forbes Ukraine, бізнесмени розповідають чи змогли б вони стати успішними за кордоном. “Гетьман” переказує як підприємці оцінюються свої перспективи повторити “українські” результати на іноземних ринках.

На питання відповідають: Андрій Федорів (Fedoriv), Андрій Ставніцер (Трансінвестсервіс), Дмитро Дубілет і Олег Гороховський (Monobank), Володимир Поперешнюк (“Нова Пошта”), Андрій Здесенко (“Біосфера”), Євген Черняк (Global Spirits, Big Money) і Владислав Чечоткін (Rozetka).


Андрій Ставніцер. Трансінвестсервіс . “Я регулярно ставлю собі це питання. Відповім на нього анекдотом”: 

Маленький верблюд приходить до мами та каже: “Мама, скажи, а навіщо нам такі великі горби? А вона каже: “Ну синок, ми накопичуємо там мінерали, рідину, щоб мандрувати пустелею. Ми ж кораблі пустелі”. Він ще каже: “навіщо нам такі великі копита”? Вона каже, щоб наступати на гарячий пісок і нам не було боляче. “А навіщо нам губи такі?”. Вона відповідає: “щоб їсти верблюжу колючку і можна було її перетравлювати”. Він каже: “Мама, зрозуміло”. Він ще питає: “А нахрєна нам це у Дніпровському зоопарку?”.

Ось так і у мене. Не дивлячись на те, що в мене західна освіта, я за ці роки отримав багато навичок, які не потрібні в цивілізованій країні. Це для мене виклик і я обов’язкового його прийму коли-небудь і спробую. І чим пізніше я прийму, тим важче, скоріше за все, буде там працювати. В цілому я б хотів сам собі довести, що я можу робити щось там.


Андрій Здесенко. Biosphere Corporation. “Так, безумовно”:

Не тільки міг, але й став. В нас дуже успішне підприємство в Естонії і ми там співпрацюємо з французькою групою Лемоам. І в нас достатньо серйозні продажі і своя компанія дистанційно у Польщі. Ми зараз продаємо на багато країн.


Володимир Поперешнюк. Нова пошта. “Якщо пофантазувати, можливо ні”:

Коли я почав займатися бізнесом у 98-му році, будь-яка людина, могла стати підприємцем та обрати будь-яку нішу навіть не маючи великого досвіду, не маючи великого капіталу можна було робити бізнес в Україні.

З іншого боку, коли ви підприємець або майбутній підприємець вже у розвинутій економіці або більше розвинутій, як сьогодні  конкуренція вже велика, але і набагато більше можливостей. В економіці завжди виникає розвиток добробуту громадян і завжди виникають нові напрямки, нові варіанти бізнесу. Тому, скоріше за все, в іншій країні я б робив те, що роблю зараз в Україні, аби не заважали працювати, то звичайно я досяг би успіху, але відверто, відповіді я не знаю.


Євген Черняк. Global Spirits. “Зараз таким і є”:

Зараз є ріст у всіх країнах де ми працюємо, що правда у різних розмірах. У Америці, до прикладу, за минулий рік виросли на 46%, на цей рік заклали 42% зростання. Рівень компетенції відповідає ринкам на яких працюємо: у Вірменії та Азербайджані маємо лідерські позиції. В Україні з урахуванням програми диверсифікації скоро лишиться менш як 10% бізнесу плануємо розвиватися у більш благополучних юрисдикціях.


Владислав Чечоткін. Rozetka. “Мабуть, зміг би, але поки ми це не перевіряли та й навряд перевіримо колись”:

Загалом, впевнений, що закордон від України нічим не відрізняється. Мій бізнес зроблений з нуля і ніхто не допомагав: ні держава, ні батьки. Тільки обставини та постійна робота. Водночас маю відзначити, що за кордоном набагато більша конкуренція.


Дмитро Дубілет. Монобанк. “Скоріше за все, так зміг би”:

Зараз це один з варіантів, які для себе розглядаю. Загалом думаю чи починати бізнес закордоном, чи продовжувати працювати в Україні, або ж розвивати обидва напрямки. Зокрема, як багато хто знає, до початку моєї роботи у Кабміні ми запустили аналог Монобанку у Британії, зараз також шукаємо інші ринки.


Андрій Федорів. Fedoriv Marketing Agency. “Думаю, що так, але повільніше та менш успішно:

У нас є офіс у Берліні, ми працюємо із закордонними клієнтами і тому теоретично доводить, що наші послуги конкурентоздатні на ринку Німеччини. При цьому, сказати, що вони радикально кращі, “розривають” ринок не можу, поки стримані у своїх оцінках.


Олег Гороховський. Монобанк. “Скільки б успішні підприємці не говорили, що їх успіх це закономірність, а, як правило, у ньому значна частка везіння та удачі”:

Так, для того аби було везіння треба купити лотерейний білет та зробити “домашнє завдання”: заснувати правильну компанію обрати модель бізнесу, підготуватися. Але успіху без удачі не буває. До прикладу, успіх Монобанку закономірний, але все одно він з елементами удачі, навіть у найсміливіших прогнозах не очікували темпів росту, які є зараз. Наш “дуже оптимістичний” бізнес-план передбачав мільйон клієнтів тільки через 5 років. Відповідаючи на питання “чи був би я успішний за кордоном”: я б добре зробив би домашню роботу, а далі як пощастить. Зараз пробуємо себе у Британії та, сподіваюся, на певну долю удачі там.

Читайте також:

• Блоки АЕС зупиняють не через лобі Ахметова, а через необхідність балансу, – голова асоціації ВДЕ про зменшення “зененого тарифу”, інвестиційний клімат та закриття блоків АЕС

• Тільки у 25% компаній не відчувається жодних змін, – co-founder рекрутингової компанії про ринок праці в ІТ-сфері

• Олігарх та власник агроходингу Косюк не купуватиме землю дорожче 2 тисяч доларів за гектар: “занадто перебільшили свою цінність”