CNN пише, що колишній український дипломат пропонував гроші сенаторам США щоб ті лобіювали інтереси каналів «112 Україна» та NewsOne

Поділитися:
Колишній працівник посольства України в США Андрій Теліженко пропонував гроші, щоб американські сенатори-республіканці Ренд Пол і Ліндсі Грем лобіювали інтереси українських телеканалів «112 Україна» та NewsOne.

Про це з посиланням на редактора українського англомовного журналу Odessa Review Владислава Давидзона, пише CNN, повідомляє “Детектор Медіа”.

Владислав Давидзон – син американського бізнесмена Грегорі Давидзона, власника низки російськомовних ЗМІ в США.

Редактор Odessa Review розповів, що в 2018 році Андрій Теліженко запропонував йому 5000 доларів для того, щоб домовитися з видатними республіканцями про те, щоб вони висловилися «проти зусиль Києва стримати вплив двох телевізійних компаній».

Листування відбувалося на тлі спроб українських законодавців покарати два канали – «112 Україна» і NewsOne, за трансляцію російської пропаганди після окупації Криму в 2014 році. Того ж місяця, коли ухвалили постанову про санкції проти цих каналів, Андрій Теліженко написав пану Давидзону: «Питання: чи є у вас або вашого батька контакти з сенаторами США? Мені справді потрібна послуга, за яку я можу заплатити до 5 тис.».

Згодом пан Теліженко уточнив, що цікавиться можливістю отримати офіційний коментар сенаторів Ренда Пола й Ліндсі Грема про «цензуру в Україні». Владислав Давидзон, своєю чергою, відповів: «Добре. У мене є трохи часу. Але не впевнений, що зможу щось зробити».

Пан Давидзон у коментарі CNN сказав, що не звертався до американських сенаторів із подібними питаннями, бо вважав їх «неналежними».

Андрій Теліженко підтвердив CNN, що звертався до редактора Odessa Review та ще низки людей від імені «112 Україна» та NewsOne. Він додав, що це була його власна ініціатива й він нібито пропонував власні гроші.

За даними CNN, колишній український дипломат Андрій Теліженко є союзником особистого адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані та був прихильником теорії, що «Україна, а не Росія, втручалася у вибори в США 2016 року». У ЗМІ повідомляють, що пан Теліженко нібито також підтримав твердження республіканців, що Джо Байден «припинив розслідування щодо української газової компанії Burisma, коли його син Хантер працював у раді (цієї компанії)». Пан Байден заперечує будь-які звинувачення.

Читайте також:

• Нардепи “Слуги народу” вимагають щоб Секретар РНБО звільнив Сивохо, бо той “створює публічну напругу”

• Для підприємців запропонували зробити податкові “канікули” через коронавірус – петиція

• Перемога Світличної на Харківщині – це “репетиція” поразки “Слуги народу” на місцевих виборах, – соціолог