Дуда звинуватив Білорусь та Росію у дестабілізації ситуації поблизу кордонів ЄС

Поділитися:

Чинний білоруський режим винний у розпалюванні міграційної кризи на кордонах Європейського Союзу в той час, як Росія продовжує концентрувати війська на своїх західних кордонах. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час виступу на пресконференції за результатами саміту Люблінського трикутника. Пише Суспільне

Політик зазначив:

Вздовж литовського кордону білоруський режим сконцентрував мігрантів, він їх штовхає туди, і брутально змушує їх перетинати кордон.

Він наголосив, що на користь його твердження існує багато свідчень:

У нас були й відео, де чітко видно, як білоруси в уніформі ведуть мігрантів, які нападали на кордон. І кожен раз вони намагалися незаконно це зробити. Це продовжується, прикордонники стикаються з цим щоденно. Вчора вночі було менше таких спроб 12, а от позавчора – 69.

За словами політика, при цьому Росія продовжує перекидати війська до своїх західних кордонів.

Друга проблема – виключно російська. Вона пов’язана з тим, що Росія останнім часом посилює свою військову присутність біля кордону України з Польщею і біля кордону Білорусі і Польщі. Ми бачили посилення присутності на території Білорусі російських військ. І всі ці явища нас дуже турбують, і всіх наших союзників по НАТО також, – наголосив президент.

Він пояснив, що ця тема активно обговорюється між лідерами країн світу.

Наша позиція стосовно цього як президентів Люблінської трійки дуже чітка. Безпека України – фундаментальне питання. Ми повинні не дозволити відбутися не лише військовим нападами на Україну, але й повинні зробити все, щоб запобігти такій атаці й нападу, – підкреслив Дуда.

Президент додав, що виступає проти будь-яких поступок стосовно Росії.

Саме Росія повинна полишити ті дії, які вона робила останнім часом: у 2008 році – напад на Грузію, у 2014 – на Україну. Росія окуповує частину грузинської території, тепер української. Всі розуміють, що стоїть за словом “сепаратистів, – підсумував він.

Анджей Дуда додав, що окупація Криму, яка порушує міжнародне законодавство – це явне порушення і силова зміна кордонів Європи.

Довідково:

Люблінський трикутник – платформа для тристоронньої співпраці між Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною, спрямована на поглиблення регіонального співробітництва у безпековій, економічній та соціально-гуманітарній сферах.

Рішення про створення Люблінського трикутника було прийнято 28 липня 2020 міністрами закордонних справ України, Литви та Польщі Дмитром Кулебою, Лінасом Лінкявічюсом та Яцеком Чапутовичем, які підписали Декларацію про створення нового регіонального об’єднання.

План спільних дій з протидії дезінформації країнами-учасницями Люблінського трикутника на 2022-2023 рр. передбачає підготовку регулярних спільних доповідей про виклики та загрози в інформаційній сфері, розробку механізму спільного реагування на російські дестабілізаційні кампанії, обмін досвідом та посилення інституційних спроможностей з протидії гібридним загрозам.