Економіка України: знову «переважно не вільна», але це краще ніж раніше

Поділитися:

Економіка України знову визначена як «переважно не вільна» і за рівнем економічних свобод остання в Європі – такі дані останнього рейтингу американського аналітичного центру «Фонд «Спадщина» (The Heritage Foundation).

Про це пише “Радіо Свобода”.

За цими даними, показник економічних свобод в Україні – 54,9 зі 100 можливих. Це дещо краще, ніж було в минулорічному дослідженні, але Україна все одно ще лишається посередині низки країн, які перебувають у другій найнижчій категорії економічних свобод. При цьому те поліпшення, яке зауважили дослідники, стосується результатів діяльності не урядів президента Володимира Зеленського, а ще його попередників.

Індекс економічних свобод в Україні – 54,9 бала зі 100 можливих. Таким чином, зі 180 досліджених країн і територій вона 134-а. Рік тому вона мала 52,3 бала і була 147-ю теж зі 180.

Але в європейському регіоні, як його визначено в дослідженні (що дещо відрізняється від географічних меж Європи), Україна все одно лишилася на найгіршому, останньому місці – 45-ю з 45, і її показник і далі значно нижчий і від регіональних, і від загальносвітових пересічних величин.

Читайте також:

• SkyUp закриє внутрішні рейси на 8 днів: що робити з квитками

• Київ за рік піднявся на 22 позиції у рейтингу найдорожчих міст для життя

• Скільки Київстар, Водафон Україна та Лайфселл заплатили за частоти 4G-900 (інфографіка)