«Енергоатом» судиться з Міненерго, щоб прибрати зі Статуту відповідальність президента компанії за корупцію

Поділитися:

ДП «НАЕК «Енергоатом» звернулося з судовим позовом до Міністерства енергетики про визнання недійними низки пунктів свого Статуту, в тому числі, щодо призначення президента через конкурс та його персональну відповідальність за виконання антикорупційної політики компанії.

Про це стало відомо з ухвали Господарського суду міста Києва від 24 червня 2020 року, пише “Наші гроші”.

«Енергоатам» в позові вказав на наявність підстав для визнання недійсними п.п. 4.7., 6.2.30, 7.4.11, 7.4.12, 7.4.21, 8.1.2, 8.1.10 та Розділу 11 Статуту НАЕК, який було затверджено наказом №482 Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 5 грудня 2019 року. зі змістом розділів можна ознайомитися за посиланням.

Також «Енергоатом» вимагає визнати недійсним Розділ 11 нового Статуту. Мова йде про відповідальність при здійсненні значних господарських зобов’язань компанії. Це коли ринкова вартість майна, коштів послуг чи робіт, що є предметом господарського зобов’язання, перевищує 10% компанії за даними останньої річної фінзвітнсоті.

Також в Але незалежно від вартості значними господарськими зобов’язаннями вважаються кредитні угоди та інші різні фінансові операції з коштами підприємства, що призводять до утворення боргів,  вчинення правочинів з землею компанії та її нерухомості, внаслідок якої може зменшитися розмір об’єкта або його вартість, укладання договорів оренди та договорів поруки та інші схожі фінансово-матеріальні операції.

Розділ передбачає, що посадовці за порушення пунктів Розділу підлягають дисциплінарній та адміністративній відповідальності та мають відшкодувати заподіяну шкоду. В попередній редакції Статуту цього розділу не було.

Читайте також:

• Єрмак розповів, що в Україні з’явиться покарання за публікацію таємних розмов чиновників

• Дубілет анонсував запуск франшизи фітнес-клубу Smartass (від 200 тисяч доларів за клуб)

• Україні від стільця IKEA за 60 євро залишається 10 гривень та “лисі гори” – DW