Енергодарська міськрада намагається скасувати дозвіл на непогоджену реконструкцію свого приміщення орендарем-депутатом

Поділитися:

Господарський суд Запорізької області рішенням від 22 липня не задовольнив позов Енергодарської міської ради про скасування декларацій ДАБІ щодо реконструкції приміщення Сергієм Хоролецем під офіси.

Про це повідомляє “Наші гроші. Запоріжжя”.

Згідно з матеріалами справи, Управління комунальної власності Енергодарської міської ради та Хоролець Сергій Володимирович у 2008 році уклали угоду оренди нежитлового приміщення на проспекті Будівельників, 22 (приміщення 231) загальною площею 350 кв. м. на 10 років.

Згодом міськрада погодила Сергію Хорольцю проведення невід’ємних поліпшень майна – капітального ремонту – вартістю 2,3 млн грн.

Надалі Сергій Хоролець звернувся до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області з декларацією про початок виконання будівельних робіт – реконструкції під торговельно-офісні приміщення. А після завершення робіт зареєстрував у Інспекції й декларацію про готовність об’єкта до експлуатації.

Проте міськрада не погодилась з рішенням Інспекції і звернулася до суду для скасування вказаних декларацій. Вказувалося, що Сергій Хоролець, відповідно до закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, дійсно міг проводити реконструкцію приміщення без документів права власності чи користування землею. Але тільки без зміни зовнішніх геометричних розмірів такого приміщення. Під час такої реконструкції (без зміни зовнішньої конфігурації приміщень) міськрада також позбавлена права видавати містобудівні умови та обмеження. Однак після реконструкції Сергієм Хорольцем площа приміщень збільшилася: з 350 кв. м. – до 421 кв. м. Але Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю, всупереч наявним порушенням, не скасувала Сергію Хорольцю декларацію про початок робіт і не повернула декларацію про готовність об’єкта до експлуатації.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України у Запорізькій області (перейменована Інспекція) заперечувала проти вказаного позову. Вказувала, що відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у декларації про готовність об’єкта до експлуатації, несе замовник. Інспекція лише перевіряє повноту даних та реєструє декларацію. Повертають декларацію лише коли вона подана чи оформлена з порушенням встановлених вимог; і повертають її на доопрацювання. Скасувати декларацію можливо лише за умови виявлення недостовірних даних у зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом. Окрім цього, питання щодо визнання дій Інспекції неправомірними не порушувалось.

Сам Сергій Хоролець також заперечував проти позову, вказував, що міськраді було відомо про поліпшення орендованого приміщення, що підтверджується листуванням між сторонами.

Суд цей позов не задовольнив. Вказувалося, що міськрада не довела, що саме  Державна архітектурно-будівельна інспекція порушила її права та законні інтереси. Інспекція реєструвала декларації для ФОП Хоролець Сергій Вадимович без будь-яких зауважень та недоліків, а також порушень містобудівного законодавства.

Варто додати, у справі також вказувалося, що Сергій Хоролець після реконструкції звертався до державного реєстратора, щоб внести зміни (які не вказувалося), однак йому відмовили. Так, заяву подав не власник майна; також у декларації про готовність об’єкта до експлуатації вказувалася реконструкція без зміни розмірів, проте у наданій документації розміри приміщення вказуються – 421 кв.м., а у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно – 350 кв. м.

Раніше Сергій Хоролець через суд зобов’язував міськраду зарахувати (невід’ємні поліпшення вказаного у справі приміщення) монтаж автоматичної припливно-витяжної вентиляції з підігрівом повітря вартістю 200 тис. грн та капітальний ремонт вартістю 80 тис. грн в рахунок орендної плати.

Сергій Хоролець – це депутат Енергодарської міської ради (обирався від “БПП“, зараз безпартійний), директор з експлуатації електричних мереж КП “Підприємство комунальної власності” Енергодарської міськради.

Читайте також:

• Керівництво Енергодару має виділити 10 мільйонів «Тепловодоканалу» та забезпечити виплати зарплат комунальникам

• Власниця «Шашличної хати» виграла у міськради суд першої інстанції щодо законності свого кіоску (коротко)

• Бердянський прокурор отримав Audi Q5 від 70-річної матері