Фірма власника Yabloki.ua і Jobs Cafe з порушеннями закону будує розважальний комплекс на березі Дніпра

Поділитися:

Фірма екс-депутата облради, власника мережі техніки Apple – Yabloki та Jobs Cafe Артура Гатунка будує на Вознесенівському пляжі Запоріжжя спортивно-оздоровчий і торгово-розважальний комплекс відразу з трьома порушеннями.

Про це повідомляє “Запорізький центр розслідувань”.

У Запоріжжі на ділянці Вознесенівського пляжу, розташованому внизу бульвару Центрального, в 2018 році почали зводити новий розважальний комплекс. Роботи на ділянці було розпочато тільки в 2018 році, але містобудівні умови і обмеження забудовник отримав ще в 2017 році. З тих пір були внесені деякі зміни і останній варіант умов підписали фірмі в грудні 2018 року.

Згідно з документом на ділянці планують побудувати ряд будівель (лазні, будинки відпочинку, адміністративну і торгові будівлі, кафе, спортмайданчики, мотелі, басейни, естраду).

У минулому році забудовник провів презентацію майбутнього комплексу і повідомив, що доступ до Дніпра залишиться вільним, а пляж будуть регулярно прибирати.

Однак вже зараз можна побачити, що з боку ДніпроГЕСу збудований паркан. Він зовсім не схожий на будівельний, який після закінчення будівництва просто прибирають. Його можна назвати капітальним з залитим фундаментом.

Крім того, паркан тягнеться до самої води, що створює проблеми при перетині пляжу. З іншого ж боку ділянки розташований будівельний тимчасовий паркан, що складається з дерев’яних балок, вбитих в пісок, і сітки-рабиці.

Відповідно до Водного Кодексу заборонено обмежувати доступ громадян до берегів водних об’єктів. Це стосується і влаштування огороджень чи інших конструкцій. У випадку з будівництвом на Вознесенівському пляжі майбутнього ТРК бачимо, що норма закону порушується.

Також на ділянці планується будівництво шести мотелів, висотою в 10 метрів (приблизно 3-поверхові будівлі). Якщо поглянути на план зонування Запоріжжя, то ця територія відведена під рекреаційно-розважальну зону, яка призначена для організації відпочинку населення. У зону входять парки і різні об’єкти розважальної інфраструктури, але ось мотелі, які по суті є невеликими придорожніми готелями, там розташовуватися не можуть.

Крім того, питання викликає і розташування капітальних будівель від берегової захисної лінії. Відповідно до Водного Кодексу така річка як Дніпро повинна мати захисну лінію в сто метрів, але в межах існуючих населених пунктів лінія встановлюється з урахуванням містобудівної документації.

У містобудівних умовах і обмеженнях орендарю – ТОВ “Фін-інвест” – межі охоронної зони встановили згідно з генпланом Запоріжжя. На генплані в цьому місці присутні дві захисні лінії – встановлена ​​захисна лінія і містобудівні пропозиції щодо формування лінії в межах лівого берега Дніпра.

Якщо говорити по першій затвердженої лінії, то одна з капітальних будівель вже знаходиться за нею, а відстань до води складає всього 50 метрів.

За другу лінію ця споруда не виходить, але буквально за два кроки біля самого берега, журналісти помітили опалубку з залитим бетоном, що може цілком свідчити про ще одну майбутню капітальну споруду.

Фірма-забудовник “Фін-Інвест” на 40% належить Артуру Гатунку, відомому в Запоріжжі по мережі магазинів YABLOKI, а також Ілоні Внуковій. За інформацією “Першого Запорізького”, інвесторами будівництва комплексу виступають крім Артура Гатунка ще й Євген Внуков, який на минулих виборах балотувався від партії «Нова Політика», і судячи з усього, є родичем Ілоні Внуковій, що тримає 60% фірми “Фін-Інвест”. В 2016-му році директором фірми була Євгенія Глинська, і вона ж керувала тоді ТОВ “Сплав-2001”, якою володів Олександр Богуслаєв, син В’ячеслава Богуслаєва. Тобто, партнерами Гатунка по будівництву є група “Мотор Січі”.