Гасло про першу в історії Запорізької області регіональну партію “Єднання” : маніпуляція чи правда

Поділитися:

Депутат Запорізької міської ради Дмитро Сірий, який входить до Міжфракційної депутатської групи Володимира Буряка «Єднання», 14 вересня на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук змінив обкладинку з назвою партії Володимира Буркая “Єднання” та підписом: “Первая в истории области региональная партия”. Про це говорив і сам мер Запоріжжя Володимир Буряк на з’їзді партії.

“Запорізький центр розслідувань” вирішив перевірити, чи так це насправді і че не є це маніпуляцією.

Теза №1: “Єднання” — Первая в истории области региональная партия”

Вердикт: Маніпуляція

Доказ: Почнемо з того, що згідно Закону України “Про політичні партії в Україні” поняття “регіональна партія” взагалі не існує.

У законі написано, що зареєстрована політична партія може мати свої осередки в регіонах — обласні, міські, районні організації, первинні осередки політичної партії та інші структурні утворення, передбачені статутом партії.

Тобто в Україні може бути створена, так би мовити, центральна партія і вже вона може мати свої осередки в регіонах. Однако поняття “регіональна партія” у законі немає, тобто де-юре такого визначення взагалі бути не може.

Окрім того, партія “Володимира Буряка “Єднання” не була створена з нуля у Запорізькому регіоні.

У 2015 році Анна Ранга зареєструвала політичну партію “Єднання”, а у 2020 році у партії змінився власник, назва та адреса реєстрації. Спочатку партія була зареєстрована у Києві, по проспекту Відрадному, а у 2020 році адреса змінилась на місто Запоріжжя, вулиця Хортицьке шоссе. Керівник теж змінився на Олександра Коваленка, а назва стала такою — Політична партія “Партія Володимира Буряка “Єднання”.

Що ж стосується тези, що ця партія перша в історії області регіональна, то як ми писали вище, такого бути не може, бо поняття регіональна партія по закону не існує, тобто і першою вона бути не може.

Робимо висновок, що фразу “первая в истории области региональная партия” можна вважати маніпуляцією.