Генпрокурори України і Білорусі обговорили майбутнє затриманих під Мінськом “вагнерівців”

Поділитися:

У Генпрокуратурі Білорусі повідомили, після чого ухвалять рішення про видачу Україні затриманих найманців ПВК “Вагнера”.

Генпрокурор України Ірина Венедіктова підтвердила намір Києва просити про екстрадицію 28 бойовиків російської ПВК “Вагнера”, яких було затримано під Мінськом. Про це вона заявила у четвер, 6 серпня, під час телефонної розмови з генеральним прокурором Білорусі Олександром Конюком, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора.

“Венедіктова підтвердила білоруському колезі намір Офісу генерального прокурора запитувати видачу 28 осіб, серед яких 9 українців, які 29 липня були затримані правоохоронними органами Білорусі”, – йдеться в повідомленні.

Генпрокурор зазначила, що наразі органом досудового розслідування готуються клопотання про їх екстрадицію, після отримання яких, Офісом генпрокурора будуть направлені відповідні запити до генеральної прокуратури Білорусі. Конюк зазначив, що рішення про видачу бойовиків російської ПВК “Вагнера” буде ухвалено після одержання запитів білоруською стороною. “Венедіктова завірила свого колегу в підтримці взаємності при вирішенні питань міжнародного співробітництва в кримінальних справах”, – додали в Офісі генпрокурора.

29 липня співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали під Мінськом 32 російських бойовика з ПВК “Вагнер” і ще однієї людини на півдні країни. За повідомленням ЗМІ, серед них були і ті, хто воював проти України на Донбасі. За даними правоохоронних органів Білорусі, надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії. При собі кожен росіянин мав невелику ручну поклажу, і на всіх – три великих важких валізи, завантаження яких транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків.

Білоруська влада стверджує, що затримані пов’язані з приватної військової компанією “Вагнер”. Проти них вже порушено кримінальну справу про підготовку терактів, вони дають свідчення. Білорусь просить українську владу перевірити причетність затриманих під Мінськом більше 30 росіян до скоєння злочинів в Україні.

30 липня в Офісі президента заявили, що українська сторона звернеться до Республіки Білорусь з клопотанням про екстрадицію бойовиків російської ПВК “Вагнера”, яких підозрюють у військових злочинах на території Донбасу, з дотриманням всіх передбачених процедур.