Гончарук про 16 тисяч правок до “антиколомойського” закону: “звичайний шантаж” та “політичний тероризм”

Поділитися:

Колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук назвав більше 16 тисяч правок до “антиколомойського” закону “звичайним шантажем”, парламент в «політичним заручником», а дефолт – вигідним для “деяких олігархів”.

Про це Гончарук написав на своїй сторінці у фейсбуці.

Блокування роботи парламенту щонайменше на півроку — це зрив переговорів щодо нової програми з МВФ, що серйозно підвищує вірогідність дефолту. Цей сценарій послідовно розігрують ті ж сили, для кого наш Уряд був кісткою в горлі, – йдеться у повідомленні.

За словами Гончарука, без міжнародної допомоги, навіть «зекономивши» на виплатах за зовнішніми боргами, збільшений в рази дефіцит бюджету ринковими методами профінансувати буде дуже не просто. Як результат — Україні доведеться штучно друкувати нові гроші. А це у кінцевому результаті призведе до швидкого розгортання інфляційних процесів та знецінення гривні.

“Грати за правилами, які нав’язуються окремими групами впливу — це завідома поразка. Тому правила влада має встановлювати свої, законні правила, що захищають інтереси простих людей. Треба негайно ухвалити зміни до регламенту ВРУ і запровадити механізм роботи з подібним «законодавчим спамом», інакше з кожним «незручним» для олігархів законом буде повторюватись такий абсурд”, – пише Гончарук.

За його словами, «політичний тероризм» — саме така аналогія приходить в голову, коли починаєш аналізувати ситуацію навколо розгляду законопроекту «про банки», а переговорів із “терористами” не ведуть.

Читайте також:

• Уряд може зняти імпортні мита на крупи щоб наповнити ринок

• Ахметов знову став найбагатшим українцем, але за рік “збіднів” більш ніж удвічі

• В Україні запустили додаток для контролю карантину: треба робити селфі та вмикати геолокацію