Гройсман написав відкритого листа Шмигалю: “порекомендував” як впоратися з епідемією

Поділитися:

Колишній Прем’єр-міністр Володимир Гройсман опублікував на своїй сторінці у фейсбуці відкритий лист до теперішнього очильника Уряду Дениса Шмигаля щодо “надзвичайних обставин” які склалися через епідемію коронавірусу. Зокрема Гройсман зазначає, що треба обмежити епідемію, запобігти паніці та підтримати людей у неоплачуваних відпустках.

“Гетьман” цитує відкритий лист Володимира Гройсмана.

За словами колишнього прем’єра, основним і “найбільш очевидним” завданням держави є обмеження епідемії, спричиненої вірусом COVID-19, зокрема, необхідно дотримуватися рекомендацій ВООЗ, збільшити наявність тестів, ізолювати хворих та дотримуватися суворого карантину, але “цього недостатньо”.

Закликаю вас, пане Прем’єр-міністре, збільшити доступ до тестів. Коронавірус не вибирає. Тому доступ до тестів повинно мати все суспільство, а не лише влада та найзаможніші. У цьому контексті слід передусім пам’ятати про людей похилого віку і тих, хто страждає захворюваннями. Вони найбільш уразливі і Уряд не може про них забути. Про найслабших ніхто інший не подбає. Тести – як видається, у світі доступні. Ваш колега у Чеській Республіці Андрей Бабіш кілька днів тому відправив до Китаю військові літаки за 100 тисячами тестів. Що заважає вам прийняти подібне рішення, – пише Гройсман.

По-друге, на думку Гройсмана, Уряд повинен запобігти необґрунтованій паніці. Для попередження паніки потрібна чесна, систематична та щоденна інформаційна політика. Українське суспільство повинно знати, які реальні розміри епідемії та які плани має Уряд.

По-третє, Уряду потрібно негайно звернутися до Європейського Союзу з проханням включити Україну до планів Спільноти щодо боротьби з коронавірусом. Ми – система сполучених ємностей і немає жодних причин, через які дії України та держав-членів ЄС, навіть ті, що стосуються придбання необхідного медичного обладнання та матеріалів, не можна було б узгодити. Міжнародна спільнота проходить сьогодні великий тест на солідарність, і я не можу собі уявити, щоб Україна почула «ні» у цьому питанні. Переваги тут будуть очевидні. Починаючи з більшої ефективності захисних заходів, через обмін досвідом і закінчивши переговорами про зниження цін.

По-четверте, необхідно фінансово підтримати людей, які зараз вимушено опинились в неоплачуваних відпустках. Це працівники сфер, що перестали функціонувати на час карантину. Для цього використати фінансові резерви держави.

І нарешті, по-п’яте, Україна повинна пам’ятати про своїх громадян, які живуть та працюють за кордоном. Не піддаваймось ілюзіям: якщо польський чи чеський роботодавець потрапить у біду і вирішить зменшити кількість штатних робочих місць, то першою жертвою стане українець. Очевидно, що багато наших громадян вирішать в цій ситуації повернутись додому. Уряд повинен їх прийняти. Тому я закликаю вас підготувати програму, яка дозволить цим людям повернутися на український ринок праці.

Читайте також:

• Україна 123-тя у рейтингу щастя: це найнижча позиція серед європейських країн

• Шмигаль говорить, що Україні треба готуватися до економічної кризи

• Економіка України: знову «переважно не вільна», але це краще ніж раніше