Ілля Кива не розібрався, проти кого протестувати

Поділитися:

Місто Лубни на Полтавщині стало певним символом нинішніх тарифних протестів. Саме там місцеві мешканці вперше перекрили дорогу з вимогою зменшити тарифи підприємства «Лубнигаз».

За останні 3 місяці «Лубнигаз» збільшив вартість газу на 7%, а з 1 січня в цій же компанії тариф на доставку «блакитного палива» виріс з 1,46 грн до 2,94 грн за кубометр на місяць.

12 січня в Лубни приїхав нардеп від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива. Він заявив про створення у місті «Штабу координації протестів» і намагався очолити виступи місцевих мешканців. Проте громадяни політика за лідера не прийняли.

До того ж з’ясувалося, що Ілля Кива мав би протестувати проти своїх же соратників з ОПЗЖ. Адже компанія «Лубнигаз» належить Костянтину Бородіну — людині, що наближена до Юрія Бойка, «газового» бізнесмена і співголови партії ОПЗЖ. За часів роботи Бойка в Міненерго при Януковичі Бородін був його речником і очолював один з департаментів міністерства. Згодом він за дуже незначну суму придбав саме цю компанію «Лубнигаз».