Інноваційний парк – це каталізатор для розвитку територій довкола, – віцепрезидент UDP Віталій Мельник

Поділитися:

Як тільки якась локація розвивається, вона стає каталізатором для розвитку оточуючих територій. Про це в своєму інтерв’ю розповів Віталій Мельник, віцепрезидент девелоперської компанії UDP, яка зокрема реалізує проекти UNIT.City в Києві, LvivTech.City, UNIT.City Kharkiv.

  • зростає вартість сусідніх, суміжних об’єктів;
  • розвивається транспортна інфраструктура (дороги, енергетичні мережі, електричні та опалювальні потужності тощо);
  • змінюється світогляд людей: вони починають інакше відноситися до того місця, де проживають, шукають способи як поліпшити свої локації.

Територія навколо наших інноваційних парків поступово трансформується. Це непрямий, немонетарний, але довгостроковий ефект. Наприклад, оренда квартир в дотичних до UNIT.Citу будинках зростає. Громада, бачачи що ми створюємо, нас підтримує. Часом навіть звертається до нас з питаннями, чи могли б ми допомогти в розвитку їхніх територій. Тобто, є довіра, а це дає поштовх до зростання.

Люди, які працюють в інноваційних парках, отримують вищу зарплату, ніж середньоринкова. Це сприяє зменшенню міграції та відтоку мізків з України. Зокрема, це дуже відчутно у Львові, який знаходиться на кордоні з Польщею і переживає колосальний відтік спеціалістів. Створюючи інноваційний парк, ми точно розуміємо, що частина людей залишиться тут, тому що матиме можливість реалізувати себе в рамках інноваційного парку.

Нарешті, компанії та співробітники, які працюють в інноваційних парках, платять податки до бюджету. Люди, отримуючи достойну зарплату, можуть витрати її в місті. Одне робоче місце в ІТ чи креативній індустрії створює 5-7 робочих місць в суміжних галузях. Ще один важливий елемент – те, що наші інноваційні парки є точками входу для іноземних компаній.