Інтертелеком у суді заблокував можливість впровадження 4G в Україні

Поділитися:

Через дії Інтертелекому Kyivstar не може вивільнити ресурс для Vodafone Ukraine і lifecell, які в свою чергу не зможуть розпочати роботу за отриманими ліцензіями. Це повністю блокує впровадження 4G в Україні. За свої ліцензії Kyivstar, Vodafone Ukraine та lifecell заплатили 612 мільйонів гривень.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила секретарка із забезпечення діяльності голови Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації Богдана Півень.

Відповідно до складеного плану Інтертелеком мав вивільнити спектр каналів CDMA для надання можливості іншим операторам, зокрема Kyivstar, використати ці частоти для технології E-GSM. В свою чергу Kyivstar вивільняє частину свого радіочастотного ресурсу для надання можливості операторам Vodafone Ukraine та lifecell викупити цей радіочастотний ресурс для забезпечення потреби у наданні послуг голосового зв’язку, – йдеться у повідомленні.

У той же час Богдана Півень зазначає, що Інтертелеком ліцензію не оплатив, порушивши усі терміни та домовленості. Оператору запропонували альтернативні варіанти отримання меншої, але достатньої для комфортного надання телекомупослуг, кількості радіочастотного ресурсу та відповідно менших сум оплати (з 190 до 19-15 млн. грн). Альтернативних варіантів Інтертелеком не надав та звернувся до суду.

Через рішення суду за позовом “Інтертелекому” ліцензії компанії продовжують свою дію – Це призводить до неможливості задіяння своєї ліцензії “Київстаром”. НКРЗІ рекомендувала “Інтерлекому” до 8 травня 2020 року звернутись до Комісії із заявами про переоформлення ліцензій, відмовившись від використання смуги радіочастот каналів 9-11, 14-15.