Інвесторам не потрібні няні та тілоохоронці: треба розповідати про конкурентні переваги країни

Поділитися:

Інвесторам необхідно вести сфокусовану роботу та пропонувати конкурентні переваги України, а не “нянь” та “охоронців”. Крім того, необхідно гарантувати підтримку усім інвесторам, а не тільки тим, хто вкладає понад 100 мільйонів євро.

Про це у інретв’ю Deutsche Welle сказав голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палати Александер Маркус.

Потрібна сфокусована робота з інвесторами, точно знаючи конкурентні переваги України. Казати “приходьте, у нас все класно, вкладайте гроші куди хочете” – такий підхід не переконає жодну німецьку компанію так званого Mittelstand (середній бізнес, у Німеччині часто традиційні сімейні підприємства – Ред.). Треба знати, що відбувається на міжнародних ринках, у різних сферах промисловості і пояснювати інвестору, в чому переваги твоєї країни саме для його потреб, – зазначив він.

За його словами інвесторам не потрібні ні няні, ні тілоохоронці. (2018 року у Давосі мер Києва Віталій Кличко пообіцяв бути тілоохоронцем для інвесторів – Ред.) “Що ж це за країна така, якщо в ній потрібні няні або тілоохоронці? До речі, законопроєкт, який за нашою інформацією розробляється нині в Офісі президента, передбачає особливу підтримку для інвесторів, які вкладуть понад сто мільйонів євро. Тобто для дуже великих гравців”, – додає Маркус

За його словами, більшість німецьких компаній, які приносять в Україну інновації не є глобальними корпораціями, а є хоч і великим і традиційним, але часто сімейним бізнесом. Цей бізнес став міжнародним, постійно росте і розвивається, але, як правило, не інвестує одразу у таких масштабах.

Читайте також:

• Валютні резерви України у квітні зросли майже 800 мільйонів доларів

• В Україні з’явився сервіс з відгуками про співпрацю з блогерами та інфлюенсерами

• Можемо трансформувати «пасив» у «актив»: Міненергетики про ідею майнити криптовалюту на АЕС