Коломойський робитиме снаряди разом з американцями, які “кинули” українську оборонку на 8 мільйонів доларів – Bihus.Info

Поділитися:

Фірма “Рокіт-М”, бенефіціарами якої є Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та їхнє оточення, заснована спільно з американською Gray Fox. Ця американська компанія у 2018-2019 роках зірвала поставку лінії для виробництва снарядів на державний оборонний завод і не повернула 8,3 мільйона доларів передоплати. Тепер створена групою Коломойського і Gray Fox спільна фірма “Рокіт-М” хоче сама виготовляти снаряди.

Про це йдеться в матеріалі Bihus.Info.

У березні 2018 р. державний завод “Артем” уклав контракт на суму 16,6 мільйонів доларів з американською Gray Fox Logistics (такої юридичної особи не існує, це вигадане ім’я, яким користується компанія Gray Fox Aviation and Logistics, Inc).

Завод в рамках секретного контракту замовив Gray Fox стратегічно важливу лінію для виготовлення великокаліберних снарядів, оскільки державне виробництво цих боєприпасів залишилося на окупованій території.

У травні 2018-го “Артем” заплатив Gray Fox передоплату – 8.3 мільйонів доларів.

Минув рік, але Gray Fox обладнання заводу так і не поставила. Строк контракту збіг наприкінці квітня 2019-го. Після чого, у червні, СБУ відкрила кримінальне провадження і в жовтні 2019 р. затримала кількох чиновників, причетних до укладання цього контракту. Наразі ця справа, з додатковими, корупційними статтями, передана в Національне антикорупційне бюро.

А вже в січні 2020-го споріднена американська компанія – Gray Fox International – створила дві спільні фірми з “групою Коломойського”: “Рокіт-М” і “Таргет-М”. Саме про ці фірми на початку року повідомляли місцеві та центральні ЗМІ.

В обох фірмах Gray Fox виступає міноритарним засновником, мажоритарним є нафтопереробні заводи з групи олігарха – ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття” і ПАТ “НПК – Галичина”, а бенефіціарами – Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та їхні партнери.

Фірми Gray Fox International і Gray Fox Aviation and Logistics, Inc пов’язані, оскільки Gray Fox International зрештою була перерахована передоплата у 8,3 мільйона доларів за контрактом з Gray Fox Logistics. Крім того, обидві компанії очолює Чарльз Провіні, який двічі приїздив на завод “Артем” для обговорення контракту.

Як з’ясували Bihus.Info, спільна фірма групи Коломойського і Gray Fox хоче виробляти саме ті снаряди великого калібру, які вже мав би виробляти державний завод “Артем”, але не може це робити, оскільки Gray Fox не поставила замовлене за контрактом обладнання.

Читайте також:

• Мовний омбудсмен хоче щоб у Москві показували фільми українською з російськими субтитрами (відео)

• Саакашвілі назвав уряд Грузії «нелегітимним», українського посла викликали до грузинського МЗС

• “Схеми”: Зеленський почав мешкати на державній “дачі Ющенка” в Конча-Заспі (а раніше говорив, що резиденції треба «віддати дітям»)