Комітет ради скасував пільгу на якій Ахметов зекономив 3 мільярди, а бюджет втратив 10

Поділитися:

Комітет з питань податкової та фінансової політики підтримав скасування пільги, якою звільнявся від сплати ПДВ імпорт енергетичного обладнання для сонячних та вітроелектростанцій. Чарез скасовану норму у 2019 році бюджет міг недоотримати близько 10 мільярдів гривень.

За словами Геруса, вигодонабувачами пільги були компаніі, які будували СЕС та ВЕС та запускалися по найвищих у світі «зелених» тарифах (тариф на сонце в Украіні 15 євроцентів, в Німеччині 4,7 євроценти, а в Узбекистані 6 євроцентів).

Програвали від цієї пільги украінські виробники енергетичного обладнання, які сплачували все вхідне ПДВ і були у нерівних (гірших) умовах у порівнянні із імпортом. Такі заводи є у Вінниці, Краматорську тощо. Також програвав український державний бюджет, який через цю пільгу не надійшло біля 10 млрд грн у 2019 році, – написав Герус.

Також у повідомленні йдеться, що у попередньому парламенті, ПДВ-пільгу пробували проштовхнути у законопроект про захист дітей, а потім її таки проштовхнули разом із правкою про ПДВ-пільгу для електрокарів.

Після позитивного голосування на комітеті правки мають підтримати у парламенті.

У матеріалі Bihus.info йшлося, що вказані зміни до Податкового кодексу зекономлять олігарху Рінату Ахметову близько 3 млрд гривень, які йому не доведеться сплачувати до бюджету у вигляді податків при ввезенні обладнання, пише “Економічна правда”.

Читайте також:

• У Запорізькій області підтримали варіант з 5 округами: де будуть центри

• У Запорізькій області почали будувати першу чергу ВЕС EuroCape New Energy

• Фірташ отримав від Ахметова 700 мільйонів доларів по справі “Укртелекому” – ЗМІ