Компанія з норвезьким капіталом почала зводити другу чергу ВЕС у Запорізькій області

Поділитися:

Азовінвестпром, 82% капіталу якого належить норвезькій компанії NBT, приступило до будівництва другої черги вітропарку Зофія на території Якимівського району Запорізької області.

Про це  з посиланням на Poandpo повідомляє Аctual.Тoday.

В рамках реалізації проекту розглядаються 80 ділянок для установки до 72 вітроелектроустановок потужністю від 4,5 до 6,0 МВт кожна. Висота веж – до 130 м, діаметр ротора – від 145 до 170 метрів в залежності від виробника і моделі обладнання.

Очікується, що щорічно друга черга ВЕС буде виробляти близько 1,2 млн МВт-год електроенергії. Загальна потужність вітропарку Зофія складе 750 МВт.

Інвестиційна угода про будівництво вітропарку була підписана 23 січня в Давосі. Сторонами підписання угоди стали також Європейський банк реконструкції і розвитку, Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO), Чорноморський банк торгівлі та розвитку та інші. Організатором синдикату інвесторів виступив JP Morgan.

Що було раніше:

26 липня в Якимівській РДА відбулася презентація та слухання проекту щодо розміщення вітрогенераторів на територіях Якимівської і Кирилівської ОТГ. За результатами зборів було погоджено розміщення 80-200 вітрогенераторів з одиничною потужністю від 3,5 до 5 МВт.

Читайте також:

• Приморська ВЕС у фоторепортажі Олександри Бекірової

• 12 людей, які «вироблятимуть» 200 мегават «зеленої» енергії: як працює Приморська ВЕС в Запорізькій області

• General Electric та LongWing Energy SCA домовилися про фінансування проекту Запорізької ВЕС