Кожен 10-й “слуга народу” потрапив у скандал за 2 місяці роботи нової Верховної Ради

Поділитися:

29 серпня 2019 року в Україні розпочало роботу нове скликання Верховної Ради, у якому президентська партія “Слуга народу” сформувала так звану монобільшість з 252 мандатами. Ще двоє: спікер Дмитро Разумков та перший віце-спікер Руслан Стефанчук – офіційно до складу фракції не входять через свої посади, хоча є представниками “Слуги народу”. У політсилі заявляли, що не брали у списки чи мажоритарниками “старих політиків” та осіб із заплямованою репутацією. Однак всього лише за 2 місяці роботи парламенту щонайменше 1/10 частина провладної фракції встигла потрапити до скандалів різного ступеню “гучності”. “Гетьман” зібрав найбільш помітні скандали, пов’язані з депутатами від партії влади.

Новий “диригент” Ради

У кожного спікера ВР чи куратора більшості був свій стиль управління голосуваннями. Колишній спікер Андрій Парубій, як відомо, постійно ставив провалені законопроекти на переголосування, посилаючись, наприклад, на те, що не всі бажаючі змогли проголосувати. Михайло Чечетов в Раді позаминулого скликання в прямому сенсі “диригував” голосуваннями “регіоналів”, рукою показуючи, як треба голосувати найбільшій фракції.

Журналісти видання LB.ua “піймали” нинішнього спікера Дмитра Разумкова на власному “шифрі”: фрази спікера “прошу визначатись та голосувати” та “прошу підтримати та голосувати” дивним чином співпадають з голосуваннями фракції “Слуга народу” відповідно проти та за законопроект.

Втім, це, звичайно навряд чи можна вважати скандалом для спікера. На відміну від одного випадку, коли голова Ради зупинив голосування за дві секунди до його завершення, коли стало зрозуміло, що законопроект не буде підтриманий – відсутність необхідної кількості голосів можна спрогнозувати по табло Верховної Ради. (див. відео з 30 сек.)

19 вересня Рада розглядала поправки до кримінально-процесуального законодавства, які б зокрема дозволили обшук та огляд речей народного депутата без дозволу парламенту. Вже безпосередньо коли нардепи натискали кнопки Дмитро Разумков наказав зупинити процес і результати проігнорував, але результати на табло все ж вивели – за ними законопроект підтримали тільки 196 обранців. До речі, і перед цим голосуванням спікер сказав традиційне “прошу підтримати та голосувати”.

“Слуги народу” та поліграф

Частину депутатів “Слуги народу” з комітету із фінансів, податкової та митної політики (всього їх в комітеті 11, зокрема голова комітету Данило Гетьманцев та його заступник Олександр Дубінський) запідозрили в отриманні по 30 тисяч доларів хабара. Гроші начебто були винагородою за непідтримку на комітеті законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості.

Данило Гетьманцев та голова фракції Давид Арахамія виступили в ролі викривачів, які заявляли про можливість такого підкупу колег, причому другий вказував на наявність “свідка” – члена комітету, якому безпосередньо пропонували гроші за “правильне” голосування.

Президент Володимир Зеленський відправив членів комітету на проходження поліграфу (“детектора брехні”): така перевірка Дубинського та Арахамії транслювалася в прямому ефірі.

“Слуги народу” та смартфони

Часто листування у телефонах народних депутатів просто в залі Ради потрапляють до об’єктивів фотокамер журналістів. Іноді у них можна знайти багато цікавого. “Слуги народу” теж не порушили стару політичну традицію “світити” цікавими повідомленнями, навіть попри численні випадки зі своїми колегами та попри попередження керівництва фракції.

Богдан Яременко та “полуничка”

Народний депутат від “Слуги народу” Богдан Яременко, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва, під час роботи в сесійній залі Верховної Ради домовлявся у онлайн-мережі знайомств про зустріч з жінкою за гроші. Спершу Яременко заявив про постановку зі свого боку для “любителів підглядати”, але потім прибрав цей пост і просто вибачився.

В’ячеслав Медяник та “Саша Яровий”

В’ячеслав Медяник – “слуга народу” з Дніпра, голова підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення та охоронної і детективної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності .

Нардеп на засіданні Верховної Ради вів переписку з “Сашею Яровиим”. У ній Медяник обіцяв поговорити щодо “цукру” і “океану” із заступником генпрокурора Руслана Рябошапки Віктором Трепаком. Згодом САП завела справу на нардепа через цю переписку.

Ліза Богуцька та “путч”

“Списочниця” президентської політсили Єлізавета Богуцька входить до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

На першому засіданні Ради народна депутатка вирішила розповісти у телефонній переписці, чому Арсена Авакова лишають на посаді міністра внутрішніх справ та про те, що колишній президент Петро Порошенко “готує переворот”. Цей діалог теж не залишився поза увагою фотокореспондентів.

“Леночка, я напишу позже об этом пост. Представляю себе атаку фб на всю фракцию СН. Хочу только тебе написать – мы оставляем Авакова. Другого пути нет. Порошенко готовит переворот. И очень серьезно готовит. Он ждет, что мы отправим Авакова в отставку, чтобы сразу начать. Сегодня, скорее всего, снимем неприкосновенность. Но оставим министра МВД. Я расстроена очень, но другого пути пока нет. Он останется до декабря. Именно на декабрь Петя готовит путч”, – написала тоді Богуцька своїй співрозмовниці.

Михайло Радуцький та “Х*й им в ж*опу”

Михайло Радуцький – ще один депутат зі списку “Слуги”, зараз він голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, але на першому засіданні парламенту Радуцький відзначився дещо іншим.

Нардеп намагався у переписці пояснити комусь що “його людиною” є нинішня міністерка охорони здоров’я Зоряна Черненко. Тим же, хто думає навпаки, Радуцький побажав несанкціонованих сексуальних втіх: “Х*й им в ж*опу”.

“Слуги народу” та кнопкодавство

Серед передвиборчих обіцянок президентської партії – боротьба з кнопкодавством. За неперсональне голосування обіцяли ледь не кримінальну відповідальність та позбавлення мандату. Однак уже у перші місяці роботи Ради два нардепи від “Слуги” попалися на натисканні чужих кнопок.

Так, 3 вересня “засікли” мажоритарника “Слуги народу” з Рівненської області Сергія Литвиненка, який, голосував, ймовірно, за Олександра Скічка.

А уже 11 вересня народна депутатка від “Слуги народу” Олена Копанчук натисла замість однопартійця Вячеслава Рубльова під час голосування за законопроект про будівельні норми щодо удосконалення нормування у будівництві.

Микола Тищенко та “гумова жінка”

Колишній “ревізор”, а тепер народний депутат від “Слуги народу”, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Микола Тищенко уже запам’ятався декількома кумедними та скандальними ситуаціями.

Але один з перлів “новоспеченого” нардепа є більш епічним у порівнянні з іншими. Мова йде про спробу Миколи Тищенка пояснити “формулу Штайнмаєра” за допомогою “гумової жінки” та насосу”.

Передати текстом це досить важко, тому просто подивіться відео.

Максим Бужанський та “Тупа вівця”

Дніпровський мажоритарник від “Слуги народу” Максим Бужанський одним з перших (але нажаль не останнім) серед колег відмітився образою журналістки.

Так, журналістку «Нового времени» Ольгу Духнич Бужанський назвав «тупою вівцею» у своєму телеграм-каналі. “Чергова тупа вівця, що представляється журналісткою одіозного ЗМІ НВ, в інтерв’ю з представником «Слуги народу» заявила, що я ностальгую за СРСР і «часами Януковича», – написав народний депутат.

Євген Шевченко та російська “Велика гра”

Запорізький нардеп від “Слуги народу” Євген Шевченко, обраний в 76-му окрузі, працює у раді головою підкомітету з питань промислової політики Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.

Однак, це не завадило Шевченку у форматі включення з Києва взяти участь в ток-шоу “Велика гра” на російському телебаченні. Там депутат спробував пояснити позицію України щодо “формули Штайнмаєра”.

Пізніше нардеп уточнив, що рішення далося йому нелегко, а метою було – “донести громадянам Російської Федерації пряму позицію українського народу і влади України щодо створення та виконання всіх умов для забезпечення миру на окупованих територіях”.

“Слуги народу” та помічники

Новообрані народні депутати від “Слуги народу” незважаючи на декларації про прозорість, професіоналізм та “нові обличчя”, часто дуже дивували вибором своїх помічників.

Згаданий Микола Тищенко найняв помічницею 22-річну модель, Олексій Мовчан – професійну танцівницю, Ростислав Тістик – інстаблогерку, Юлія Яцик – племінницю Олександра Петровського, дніпровського бізнесмена, якого ЗМІ називали “кримінальним авторитетом” та який є кумом екс-нардепа від БПП Андрія Павелка, Марія Нікітінасвого чоловіка та візажистку, яка певний час збиралася поєднувати свою роботу з допомогою нардепу, Сергій Штепа – колишнього помічника нардепів від КПУ та БПП (в коментарі “Гетьману” Штепа пояснив, що при наймі звертав увагу на професійні якості, а не на бекграунд кандидата).

А мажоритарник від “Слуги народу” Богдан Торохтій відзначився запитом на 8 квартир в Києві для 8 своїх помічників.

Далі буде…

А тим часом “Слуга народу” впритул підійшла до чергового скандалу: 35 нардепів цієї фракції не підтримали арешт нардепа Ярослава Дубневича, якого підозрюють у махінаціях з держзакупівлями на “Укрзалізниці” в часи президентства Петра Порошенка.