“Завжди у парламенті є особи, яким там не місце”, – Голова Верховної Ради Дмитро Разумков у Запоріжжі

Поділитися:

20 листопада у рамках робочого візиту до Запоріжжя голова Верховної Ради, депутат “Слуги народу” Дмитро Разумков відвідав завод “Запоріжкран”, де, серед іншого поспілкувався з журналістами. Разумков розповів, що вибори на Донбасі можливі лише за українським законами та “коли перестануть стріляти”, у парламенті є депутати, яким там не місце, а на запорізькі мости у бюджеті на 2020 рік немає грошей (але згодом зрозумів свою помилку та виправився). “Гетьман” зібрав важливі та цікаві тези з розмови Дмитра Разумкова із медійниками.

Про розвиток запорізьких підприємств

Дуже часто допомога відповідальним бізнесменам, підприємствам та інвесторам заключається у тому, щоб не заважати. 

Сподіваюся, після зміни керівництва області буде нормальний діалог та нормальна робота з будь-яким підприємством, яке хоче розвиватися.

Про індустріальні парки 

Індустріальні парки – це добре, але треба передбачити усі юридичні аспекти. Якщо це даватиме умови для інвестицій та створення робочих місць та підприємств – це добре. Якщо буде ситуація, що через індустріальні парки намагатимуться ухилитися від сплати податків – погано.

Щоб створити реальну робочу систему індустріальних парків потрібно якісно залучити усіх учасників процесу: народних депутатів, місцеву та центральну владу, кабмін та президента.

Про аеропорти Запоріжжя та Дніпра

Система аеропортів – це хороша позиція, яка може дати і інвестиції, і можливості розвитку регіонів. Сьогодні був закладений певний бюджет на створення аеропорту у Дніпрі. Запоріжжя недалеко від Дніпра і дорога між містами хороша.

Пріоритет зведення аеропортів досить високий, але у цьому процесі важлива логіка. Були приклади коли “давайте побудуємо аеропорт” там де він не треба щоб просто побудувати та щось освоїти.

Про Донбас, вибори та Нормандський формат

Сподіваюся, як і більшість громадян держави, що після Нормандської зустрічі побачимо і отримаємо позиції по яких зможемо рухатися. Далі, як і обіцяв президент, розроблятиметься та прийматиметься закон який має покращити ситуацію на Донбасі. Думаю, це буде дискусійне питання.

Щодо виборів, (на непідконтрольній території – прим.ред) їх формат буде пов’язаний з законом, про який говорив раніше. Однак є одна червона лінія – вибори на поки що окупованих територіях будуть можливі коли буде тиша, не будуть стріляти, і вибори пройдуть за законами нашої держави.

Про мости та бюджет

Я розумію проблематику бюджету і уже не вперше скажу – скільки раніше не приймали бюджетів їм не раділи. Зазвичай всі пропозиції по бюджету і від депутатів, і від розпорядників у 3-4 рази перевищують реальні можливості. 

Щодо мостів (у Запоріжжі – прим. ред.), виходячи з того, що є сьогодні – поки, нажаль, ні.

Проте згодом з’ясувалося, що Дмитро Разумков дещо некоректно висловився. Під час спілкування з журналістами у ліцеї “Захисник” спікер парламенту уточнив, що у бюджеті немає грошей на всі роботи на запорізьких мостах, але закладено кошти на перший етап робіт – 700 мільйонів гривень – прим. ред.

Про місцеві вибори

Якщо ми говоримо загалом про місцеві вибори – вони пройдуть, коли буде повністю завершено реформу децентралізації та прийнятий виборчий кодекс. 

Хронологічно – 100% у 2020 році восени, але не виключаю, що на окремих територіях вибори можуть бути і раніше. 

Про депутатів яким “не місце” у “Слузі народу”

Рішення щодо виключення депутатів будуть прийматися фракцією “Слуга народу”. Висловлювати свою позицію щодо цього буде не зовсім коректно. Думаю, завжди у парламенті є особи, яким там не місце, але переходити на персоналії не зовсім коректно.

У мене є власне бачення, але воно повинно залишатися особистим, бо я є головою Верховної Ради.

Про судимість нардепа Романа Іванісова

За інформацією журналістів, екснардеп колишній “радикал” Ігор Мосійчук у своєму Telegram-каналі оприлюднив інформацію, що народний депутат від “Слуги народу” Роман Іванісов у середині 90-х років був засуджений за зґвалтування неповнолітньої. Іванісов у Facebook назвав цю інформацію “чорнухою” і “заказухою” і оприлюднив довідку про відсутність судимості – прим. ред.

У мене ще, на жаль, немає відповіді про це. Враховуючи те, що Роман (Іванісов – прим. ред) показав довідку, що немає непогашених судимостей. Можливості з ним поспілкуватися ще не було, але на це питання мають дати відповідь пенітенціарні органи. Ми всі добре знаємо, що таке фейки та інформаційні кампанії. 

Якщо це правда, будемо приймати відповідні рішення.

Читайте також:

• Кожен 10-й “слуга народу” потрапив у скандал за 2 місяці роботи нової Верховної Ради

• Слуга Мотору: «Мотор Січ», «Слуга народу», Зеленський, Богуслаєв – що спільного?

• Гетьман Opinions: Як і навіщо перетворюють Україну на президентську республіку?