Медведчуку оголошено нову підозру про держзраду та сприяння тероризму

Поділитися:

За матеріалами Служби безпеки України, народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку оголошено нову підозру – про державну зраду (ст. 111 ККУ) та сприяння діяльності терористичної організації (ст. 258-3 ч.1 ККУ). Про це заявили на брифінгу голова СБУ Іван Баканов і генпрокурорка Ірина Венедіктова. Пише LIGA.Бізнес 

За версією слідства, йдеться про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України.

У СБУ заявлють:

За посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Зрештою ті контракти були зірвані, що спровокувало хвилю “віялових” відключень електроенергії в нашій країні.

Також зазначається, що згодом за сприяння Медведчука з метою повернення України до орбіти впливу РФ було організовано незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України.

Голова СБУ, Іван Баканов, додав:

Це питання державної зради. І того, як окремі українські політики та високопосадовці в розпал війни грали на стороні Росії, нехтували інтересами України та будували спільні з терористами “схеми”. Моє чітке переконання – ці люди мають понести заслужене і законне покарання за ту шкоду, яку вони завдали державі. Тому що їхні дії – це підрив енергетичної незалежності України.

Голова СБУ та Генпрокурор оприлюднили низку аудіозаписів, що нібито підтверджують існування “вугільної схеми” та зацікавленість у ній влади РФ. Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук, котрий, зокрема, спілкується щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади. Під час цих розмов нардеп озвучує, що має гарантії від вищих посадовців України.

Слідство заявляє, що за посередництва наближеної до Медведчука особи (бізнесмена С.Кузяри) на окупованій території було обрано два фактично не працюючі вугільні підприємства. Їхніми керівниками призначено представників угрупувань “Л/ДНР”, їм відкрито банківські рахунки та укладено з ними договори на постачання вугілля.

Ці питання узгоджувалися, зокрема з ватажками бойовиків, заявляють у СБУ. За час функціонування цієї схеми, за даними правоохоронців, проросійських терористів загалом було профінансовано на суму понад 200 млн грн.

Баканов наголосив:

Слідство володіє серйозним масивом доказів, що підтверджують протиправну діяльність фігурантів. Ми знаємо про передачу готівки до угрупувань “Л/ДНР” і перерахування коштів підприємствам з окупованих територій. Більше того, ми бачимо, що ті плани, які обговорюють фігуранти (зміна керівників підприємств, відкриття банківських відділень тощо) згодом були реалізовані.

Він зазначив, що слідство триває, опрацьовується питання оголошення підозри іншим особам. СБУ продовжує це розслідування у співпраці з Офісом генпрокурора і ДБР.