Медведчуку вручили клопотання про арешт або заставу розміром 1 млрд грн

Поділитися:

Народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку вручили клопотання про арешт з альтернативою застави розміром 1 млрд грн. Про це пише LIGA.net з посиланням на допис Facebook однопартійця Медведчука Рената Кузьміна. 

Кузьмін опублікував фото відповідного документа з підписами генпрокурорки Ірини Венедіктової і слідчого з особливо важливих справ Держбюро розслідувань Максима Дзвоника.

Згідно з клопотанням, для Медведчука просять обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 листопада з альтернативою застави розміром 1 млрд грн.

У разі внесення застави він повинен прибувати за кожною вимогою до відповідних держорганів, не залишати Київ і область без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, здати закордонний паспорт і носити електронний браслет.

Нагадаємо:

  • 11 травня 2021 року СБУ прийшла з обшуками додому до Медведчука і до офісу ОПЗЖ: йому та депутату від ОПЗЖ Тарасу Козаку повідомили про підозру в держзраді. За версією слідства, обидва в 2015-му вступили у попередню змову з владою РФ для видобутку корисних копалин, що належать Україні, на шельфі Чорного моря. 13 травня Печерський районний суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня, потім арешт продовжили до 7 вересня.
  • 8 жовтня Медведчуку було оголошено нову підозру – в державній зраді (ст. 111 КК) і сприянні діяльності терористичної організації (ст. 258-3 ч.1 КК).
  • Глава СБУ Іван Баканов заявив, що в рамках розслідування буде відпрацьовуватися причетність п’ятого президента Петра Порошенка і колишньої глави Нацбанку Валерії Гонтаревої.
  • Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що “безальтернативності тут не може бути, тому прокуратура піде з клопотанням про утримання під вартою або заставою розміром 1 млрд грн”.