Міністр Чернишов: ціни на газ для населення не підвищуватимуться у цьому опалювальному сезоні

Поділитися:

Міністр розвитку громад і територій України  гарнантував, що тарифи для населення не мають підвищуватися у цьому опалювальному сезоні – пише ГОРДОН

Олексій Чернишов запевнив, що “українці не мають переживати” через опалювальний сезон. Про це він сказав в ефірі телеканала “Україна 24”. Він підкреслив, що технічна підготовка до опалювального сезону йде за планом, і вже підготовлено понад 90% всіх відповідних підприємств і мереж.

Міністр заявив:

Що стосується цін на газ, ми бачимо, що відбувається у світі наразі. Але хочу запевнити, що тарифи для населення не мають підвищуватися в цьому опалювальному сезоні і мають залишатися на рівні, який застосовувався в попередньому [сезоні опалення].

Контекст:

  • Біржові ціни на газ у Європі вперше встановили рекорд останніх трьох років у серпні, коли перевищили позначку $600 за 1 тис. м³. Поштовх до зростання цін дали результати аукціону, на якому “Газпром” відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.
  • 14 вересня ціна на газ у Європі перевищила $800, 28 вересня вперше в історії подолала позначку $1 тис.
  • 24 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що “незалежно від коливань ціни на біржах або хабах” тарифи на тепло і гарячу воду не змінюватимуться весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року.
  • Із травня 2021 року до 30 квітня 2022 року “Нафтогаз” продає газ населенню за ціною 7,96 грн за 1 м³ (вартість з ПДВ, але без урахування тарифу на розподіл (постачання).
  • За даними спеціалізованого порталу “ГазПравда”, вартість 1 м³ газу в Україні залежно від газопостачальної компанії коливається у межах 7,8–13,5 грн за м³.