Якщо угода на транзит газу з Росією буде підписана, ціни для населення сягне історичного мінімуму – Оржель

Поділитися:
Якщо Україні вдасться підписати нову угоду на транзит російського газу до Європи через свою газотранспортну систему до Європи, ціна газу для населення сягне свого історичного мінімуму.

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель під час презентації пріоритетів роботи свого міністерства на 2019-2020 роки, пише “Громадське”.

«Якщо транзит буде, якщо нам вдасться підписати договір, то ціни на газ для населення сягнуть свого історичного мінімуму уже з 1 січня 2020 року», — повідомив Оржель.

Він наголосив, що Україна робить все можливе для того, аби підписати нову угоду з Газпромом. Зокрема, в Україні завершується процес створення незалежного Оператора ГТС, що дозволить підписати договір на транзит газу за європейськими правилами.

Водночас Оржель додав, уряд не регулюватиме ціни на газ для населення з 1 січня 2020 року, тобто скасує механізм ПСО — спеціальних зобов’язань, відповідно до яких Нафтогаз зобов’язали продавати електрику населенню за фіксованою ціною. Тобто з 1 січня 2020 року населення платитиме за газ ринковими цінами.

Читайте також:

• Місцеві вибори в Україні точно пройдуть у 2020 році – голова ВР Разумков

• Меморіал жертвам Голодомору “зачистили” від свічок і квітів – для президента, спікера та прем’єра

• Роботою Ради не задоволена половина українців, ще третина припускає перевибори