Місцева влада почала оголошувати надзвичайну ситуацію через газ

Поділитися:

У деяких українських областях місцева влада оголосила надзвичайні ситуації через відсутність газу для опалення комунальних та бюджетних установ. Про це повідомляє LIGA.Бізнес

Зокрема, на Закарпатті на позаплановому засіданні регіональної комісії із питань ТЕБ та НС вирішили вважати ситуацію в області, в зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років, надзвичайною. Її класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня.

За даними місцевої влади, постачальники, які раніше виграли торги і уклали договори на постачання газу, тепер відмовляються це робити, посилаючись на різке зростання ринкових цін на паливо.

“Можливим варіантом виходу з кризової ситуації може стати введення гарантованого постачальника природного газу за індивідуальними договорами для задоволення потреб бюджетних установ та організацій області на опалювальний період 2021-2022 років”, – наголошується в повідомленні.

НС через відсутність газу для бюджетних установ ввели і в Івано-Франківську. Як повідомив у Facebook мер міста Руслан Марцінків, без газу залишилися установи охорони здоров’я, школи і дитсадки. Він зазначив:

Не дивлячись на те, що на початку року була домовленість про ціни на газ за 7-8 гривень за кубометр, а тепер виходить – за 30 гривень. А це додатково 500 000 грн для міського бюджету. За новою ціною на газ тільки для опалення шкіл необхідно виділити з місцевого бюджету понад 7 млн грн.

Аналогічне рішення прийняла регіональна комісія із питань ТЕБ та НС в Хмельницькій області, повідомляється на сайті ОДА.

На Полтавщині і в Кременчуці також оголосили надзвичайну ситуацію для подачі опалення.

Як пояснили в Полтавській ОДА, введення режиму НС дозволить бюджетним установам укладати договори з Нафтогаз Трейдинг за скороченою процедурою, а також забезпечити ціну газу, яку обговорили на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад із підписанням відповідного Меморандуму про непідвищення рівня тарифів. Надзвичайну ситуацію також оголосили в Чернігові, в Одеській і Дніпропетровській областях.

Нагадаємо:

  • 30 вересня був підписаний меморандум за участю президента Володимира Зеленського, згідно з яким ціну газу для бюджетних установ встановлено на рівні 13,6 грн за кубометр. 8 жовтня міністр енергетики Герман Галущенко закликав бюджетні організації не укладати договори на купівлю газу для опалення за завищеними цінами. Також Міненерго звернулося до Антимонопольного комітету і правоохоронних органів із приводу дій постачальників газу за ознакою змови.