“Ми облажались”: як служба таксі Opti потрапила у скандал через рекламу та до чого тут київська пельменна

Поділитися:

Служба замовлення таксі Opti потрапила у скандал через свій рекламний ролик (у ньому хлопець на таксі тікає від дівчини plus-size), тепер компанію звинувачують у дискримінації. Служба таксі вибачилася, видалила ролик та пояснила свою позицію, серед іншого, тим, що відео було “провокацією та перевіркою”. Це уже не перша спроба аргументувати невдалу рекламу важливими соціальними посилами. “Гетьман” розповідає що сталося довкола Opti та як київська пельменна “переграла” свої провокаційні пости в інстаграмі.

Що сталося

Служба замовлення таксі Opti потрапила до скандалу через Фетшеймінг (висміювання або образи, спрямовані на людей із зайвою масою тіла) у своєму рекламному ролику. За сюжетом відео, хлопець чекає дівчину на перше побачення. Судячи з того, що він постійно зазирає до смартфону, стає зрозуміло, що люди раніше ніколи не зустрічалися у реальності.

Коли у кадрі з’являється дівчина (виявляється, що за статурою вона plus-size) – чоловічий персонаж показує шок (бо, схоже, у реальності його компаньйонка виглядає не так, як у Інтернеті). Далі з’являється напис “Очікував іншого?” і у наступних кадрах хлопець їде на автівці з логотипом компанії Opti, звучить фраза “рух надихає”, а за машиною біжить дівчина, яка кричить, що він все “не так зрозумів”.

100% серед нас є люди, які будують завищені очікування від чогось: від країни, яку вперше відвідали чи від ресторану, де очікуєш космос, або…від першого побачення) Але часто буває так, що “очікування і реальність” трішечки різняться, — йшлося у преамбулі до цього відео. Зараз ролик видалено, але він зберігся у мережі. Зокрема його у своєму фейсбуці запостило “Телебачення Торонто”.

Позиція компанії

Ми облажались! «Пробили Д.Н.О» як нам писали у коментах;( І просимо вибачення за ролик, який викликав велике невдоволення у вас. Нам сумно, соромно, та хочемо все пояснити по пунктах, – йдеться у повідомленні-вибаченні на сторінці Opti у інстаграмі.

Далі у дописі наведено 10 аргументів-пояснень щодо ролика. Зокрема у компанії зазначили, що відео було “фановим” і не мало на меті когось образити. Головну героїню ролику у пості називають “суперкрутою дівчиною, якою ми захоплюємось” і яка “любить себе, своє тіло, свою справу”. Також повідомляється, що з нею планують зняти ще “не один ролик”.

Тема яку ми підняли – перевірка! І це факт, ось чому: ми його запустили в рекламу, але зовсім на маленький бюджет. Якби ми вірили у те, що це крутий ролик – відео набрало б вже мільйон переглядів, а не 10к. Навіщо це нам? Чи була це провокація? Так. Вона спрацювала? 50/50. Чому так? Бо серед вас були ті, хто підтримував і хто був проти. Ми відносимо себе до тих, хто проти, – зазначається у пості.

Opti зазначають, що компанія не підтримує будь-який прояв дискримінацій, фетшеймінг як тему реклами взяли бо “було багато жартів про це”. Але всіх чомусь влаштовує старомодний чувак який матюкається. У цей образ, мовляв, вкладали більше сенсу і в компанії не розуміють, чому поведінка цього персонажа не викликала обурення.! 

Загалом в Opti зазначили, що відео видалили та більше не запостять, а за саму публікацію компанії соромно.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Ми облажались! «Пробили Д.Н.О» як нам писали у коментах;( І просимо вибачення за ролик, який викликав велике невдоволення у вас. Нам сумно, соромно, та хочемо все пояснити по пунктах: 1. Цей ролик є фановим (вірите ви в це чи ні) 2. Образити ми нікого не хотіли! 3. Головна героїня ролику – суперкрута дівчина, якою ми захоплюємось🚀 Вона любить себе, своє тіло, свою справу. І ми плануємо зняти з нею ще не один ролик😍 4. Тема яку ми підняли – перевірка! І це факт, ось чому: ми його запустили в рекламу, але зовсім на маленький бюджет. Якби ми вірили у те, що це крутий ролик – відео набрало б вже мільйон переглядів, а не 10к. Навіщо це нам?👇 5. У нас є цінності: – Бути чесними з собою та зі своїми клієнтами. 6. Чи була це провокація? Так. Вона спрацювала? 50/50. Чому так? Бо серед вас були ті, хто підтримував і хто був проти. Ми відносимо себе до тих, хто проти. Ви можете проаналізувати наші соціальні проєкти на час карантину, і зрозуміти (хоч трішки), що ми не про це. 7. Наша компанія не підтримує будь який прояв дискримінацій! У нас працюють багато молодих людей і більш старших. Від 20 до 80. І кожен задоволений своєю роботою. У нас немає поняття – «я твій босс, роби, що я сказав!»😅 Це точно не про нас. Жінка, чоловік, представник ЛГБТ, собачка/котик, чорний, білий, зелений(дивлячись який😂напевно це єдине), сумний, веселий – для нас це немає значення❤️ 8. Фетшеймінг – 50/50. Ми взяли цю тему, бо було багато жартів про це. Але всіх чомусь влаштовує старомодний чувак який матюкається… це нас дивує, чесно. 8.1 З нашого боку ми більше вкладали сенс в хлопця. На кого він очікував? Ми не знаємо, але явно не на цю прекрасну дівчину. А от образ хлопця максимально не етичний. І це не ок! (Історія доречі з життя в цілковитій точності😔) 9. Відео ми видалили і більше не запостимо. 10. І ще раз – нам соромно!!! Ми не просимо нас зрозуміти, ми просимо нас пробачити за цей ролик. Любимо вас! Різними❤️

Допис, поширений Opti (@opti.global)

Це все “перевірка та провокація”

Загалом ситуація з компанією Opti – не унікальна. Різні види дискримінації як “маркетинговий” в українській рекламі з’являєються досить часто. І пояснюють такі невдалі рекламні рішення абстрактними “провокація” та “перевірками”. Зокрема можна пригадати випадок з київським закладом “П.Пельмень”, який запустив кампанію з провокативними слоганами. Вони викликали шквал обурення та осуду:

Скріншоти: видання “Букви”

Однак згодом закладу все ж вдалося “переграти” ситуацію на свою користь – її подали як важливу соціальну акцію. Після того, як дописи почали вірусно шеритися текст під ними замінили на інформацію та статистику по домашньому насиллю, наркозалежності та сексизму. Однак достеменно не відомо чи планувався ця рекламу у тому форматі, у якому її подали, чи хтось вчасно зорієнтувався у ситуації

Репости яких зробили 20 тисяч разів, охоплення яких більш 150 тисячі людей. Коментарі, кількість яких досягла більше 4 тисяч. Що бачиш? Як ще можна було змусити людей поширити статистику даних проблем?! Ми не показали вам, а змусили побачити актуальні цифри, а тепер нехай говорять усі!, – йдеться у дописі-підсумку “акції”.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Ну нарешті. Нарешті ти звернув на нас увагу! Що ми мали ще зробити, щоб ти зрозумів – соціальна проблема вимагає голосу. Гучного, надривного, скандального. Голосу, на який зійдуться небайдужі. Зійдуться всі, хто почув. ⠀ В нас є історія, яка включає в себе три проблеми, що трансльовано в попередніх публікаціях: сексизм, наркозалежність та домашнє насилля. А ще є сотні інших, про які мовчать: расизм, буллінг, кіднепінг – це те, про що треба голосно говорити. #ПельменіГоворять ⠀ А тепер переглянь ще раз текст публікацій, репости яких зробили 20 тисяч разів, охоплення яких більш 150 тисячі людей. Коментарі, кількість яких досягла більше 4 тисяч. Що бачиш? ⠀ Як ще можна було змусити людей поширити статистику даних проблем?! Коли запахло скандалом, про нас написали багато ЗМІ, але намагаючись оцінити масштабність проблеми домашнього насилля в Україні, ми знайшли лише статистику за 2018 рік. Що, не цікаво? ⠀ Ми не показали вам, а змусили побачити актуальні цифри, а тепер нехай говорять усі!

Допис, поширений П.Пельменi (@p.pelmeni)

Проте, варто зауважити, що аргументація про “соціальну місію” невдалих рекламних кампаній часто викликає відвертий скепсис. Зокрема тописувачі того ж таки “П.Пельмень” продовжували обурюватися та звинувачувати компанію у лукавстві та відвертій брехні і після зміни підписів на провокаційних дописах і після пояснення закладом свої позиції.

Також негативно коментують і слова служби замовлення таксі Opti про те, що їх ролик був “провокацією та перевіркою”. 

Читайте також:

• “Слуга народу” зняв кліп на реп про “молодіжний” законопроект. Подивіться його просто зараз!

• Amazon Web Services став партнером освітнього проекту від UNIT.City

• “Слуг народу” вчать “правильно” розповідати журналістам про “непросту справу Стерненка, лицемірних соратників Порошенка і дуже поганих попередників” – ЗМІ