Найдорожчі обіцянки української влади: аеропорти, дороги та вертольотні бази

Поділитися:

Видання “Слово і діло” підрахувало найдорожчі обіцянки, які давала нова українська влада. Найбільше грошей доведеться витратити на плани Зеленського збудувати 15 аеропортів, Авакова – відкрити 15 вертолітних баз та наміри Гончарука з Міністром інфраструктури відремонтувати 24 тисячі квадратних кілометрів доріг.

Президент Володимир Зеленський кілька місяців тому пообіцяв побудувати в Україні близько 15 аеропортів: «У цілому за наступні роки нашої каденції, яка в нас є, не просто мета, а план побудувати близько 15 аеропортів». Для прикладу, у державний бюджет на 2020 рік заклали близько 1 мільярда гривень на будівництво аеропорту в Дніпрі (новий термінал і злітно-посадкова смуга). Це дає приблизне розуміння того, скільки може коштувати один аеропорт.

Арсен Аваков націлився на відкриття 15 вертолітних баз. «В Україні ми відкриємо центр обслуговування Airbus Helicopters, створимо додаткові робочі місця. Попередньо, ми плануємо, що у всій країні буде 15 баз, де будуть розміщені вертолітні групи. Ключова буде розташована в Ніжині, а також уздовж кордонів України», – пообіцяв глава МВС у жовтні 2018 року. Україні вже передали кілька вертольотів Super Puma, про будівництво поки більше не згадували.

Згідно з програмою діяльності Кабінету міністрів прем’єр Олексій Гончарук та міністр інфраструктури Владислав Криклій повинні за п’ять років відремонтувати 24 тисячі кілометрів доріг державного значення. А в цьому році Зеленський обіцяв оновити 4 тисячі кілометрів доріг. З Дорожнього фонду на фінансування цих робіт планують виділити 31,5 мільярд гривень. Тобто можна приблизно прикинути, у скільки обійдеться ремонт 24 тисяч кілометрів.

Читайте також:

• В Україні банки констатують зростання попиту на кредити населення та бізнесу

• В Україні можуть почати платити компенсації за затримки зарплат, пенсій та стипендій

• НБУ назвав банкноти, які підробляли в Україні найчастіше у 2019