Нам потрібно змінювати схеми міст для безпечного та комфортного життя – експерт

Поділитися:

28 квітня 2022 року відбулась експертна дискусія щодо перспектив відбудови української економіки після війни.

Про це повідомляє getman.media, з посиланням на CASE Україна

Під час дискусії було порушено питання, чи потрібно відбудовувати міста як було до війни, чи варто створювати щось нове “з нуля”.

Свою позицію висловив Олег Палайда, експерт з електроенергетики та будівництва, який зазначив, що потрібно націлюватися на нову методику відбудови міст, а не повторювати старі схеми.

Як не дивно, це (ред. – війна) для нас шанс скористатися обставинами, щоб взагалі перебудувати історичні нашарування, які довгий час були вузьким місцем для економіки та комфортного життя.

Як зазначив Олег, що в радянські часи навколо великих підприємств будували спальні квартали, і це було зручно для швидкого потрапляння працівників на робочі місця. Та з переформатуванням економіки та стратегічних галузей сьогодні це лише ускладнює транспортне життя міста.

Важливим моментом є географічний. Раніше все було сплановано для єдиної держави –  СРСР. Зараз ми бачимо, що в нас смертельно небезпечний сусід, і ті території, які кордонами примикають до нього, мають створити зовсім іншу організацію і міст, і шляхів. Тобто повинна бути якась буферна територія. А шляхи, мости та оборонні споруди будуть працювати на оборону.

По периметру цих територій, потрібно займатися сільським господарством і не планувати великих підприємств.

Також експерт додав, що потрібно буде змінювати будівельні норми та підходи у міському будівництві. В цьому питанні він пропонує використовувати досвід Ізраїлю, Китаю, Тайваню.

В Ізраїлі в кожному будинку є захищена кімната. Багато людей побачили на власному досвіді, що це справді працює. Про такі речі нам потрібно задуматися у післявоєному житті.