Олігарх та власник агроходингу Косюк не купуватиме землю дорожче 2 тисяч доларів за гектар: “занадто перебільшили свою цінність”

Поділитися:

Власник агрохолдингу Миронівський хлібопродукт (МХП) Юрій Косюкготовий купити ділянки сільгоспземель, які зараз орендує, тільки якщо ціна не буде вищою від 1,5−2 тисячі доларів за гектар.

Про це він сказав в інтерв’ю журналу НВ.

«Все залежить від ціни. Якщо вона буде висока, я з задоволенням буду далі землю орендувати. Якщо ціна буде розумна — можна купувати. Але, знову ж таки, умови сучасного світу такі: мало грошей і багато напрямків для інвестицій. Особливо якщо ти активний в бізнесі, вмієш його будувати і не боїшся ризикувати. У мене є апетит і до бізнесу, і до ризику. Велике питання: куди цікавіше вкласти гроші?

За словами Колюка, „земля“ — не очевидна відповідь. Він вважає, що сьогодні необов’язково володіти, як в ХХ столітті, цілком можливо орендувати. “Є категорія спекулянтів, для яких ця історія набагато цікавіша, ніж для нас або великих пенсійних фондів, хоча в їх інтересі я більше сумніваюся», — зазначив Косюк.

На думку Косюка, земельна реформа нічого не змінить на аграрному ринку. Він вважає її «фарсом». Прийнявши закон про відкриття ринку землі, Україна тільки зробила «перші кроки в напрямку рішення».

Далі, очевидно, йти до мети буде легше. Чи побачимо ми бонуси від цієї реформи зараз? Ні. Чи побачимо бонуси в довгостроковій або середньостроковій перспективі? Так, можливо. Але, повторюся, це історія не про зростаючу за рахунок реформи економку, це все ще історія про наміри, — сказав власник МХП.

Відповідаючи на питання про те, чи цікава українська земля іноземним покупцям, Косюк висловив думку, що «ми занадто перебільшили свою цінність».

«Це як покладатися на красу, вважаючи її головною перевагою. При цьому думаючи, що працьовитість і освіта — речі другорядні. Ні, цього недостатньо для успіху в більшості випадків. Ми в Україні думаємо, що всі хочуть нашу землю за будь-які гроші, тому що вона унікальна. Це омана і брехня», — заявив він.

Читайте також:

• Мін’юст планує “ревізію” люстрації: створять комісію, що розглядатиме заяви люстрованих

• “Жодного кума і військового друга я не призначив”, – президент про відсутність кумівства. За рік владні посади отримали 30 “кварталівців”

• У США Велике жюрі розслідує відмивання грошей Коломойським. Якщо буде достатньо доказів Україна буде змушена видати олігарха Штатам – ЗМІ