Порт “Ольвія” віддадуть в управління катарської компанії: АМКУ дозволив

Поділитися:

Очікується, що порт отримає більше трьох мільярдів гривень інвестицій, повідомляє “Сьогодні”.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії QTerminals з Катару, яка перемогла в конкурсі, концесію морського порту “Ольвія” в Миколаєві. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

“З огляду на, що концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, АМКУ надав дозвіл на заявлену концентрацію”, – заявили антимонопольники.

У планах QTerminals з розвитку порту “Ольвія” передбачені інвестиції в розмірі 3,4 млрд гривень за п’ять років. Зокрема, QTerminals планує модернізувати зерновий термінал, склади, крани і вантажне устаткування, а також оновити будівлі, дороги і електромережі на території порту. Також катарська компанія розраховує побудувати новий зерновий термінал (включаючи два причали і стрічковий навантажувач).

Нагадаємо, умови концесії портів “Херсон” і “Ольвія” серед іншого передбачають, що нинішні працівники підприємств отримають гарантоване працевлаштування без права звільнення протягом п’яти років.

Концесія – одна з форм державно-приватного партнерства. Її суть полягає в тому, що держава, визнаючи неготовність самостійно впоратися з конкретним завданням, тимчасово продає приватнику право на володіння і користування певним майном. Таким чином, держава залучає приватні гроші, зберігаючи держвласність, а бізнес отримує доступ до раніше недоступних привабливим і стратегічно важливим економічним об’єктам.