Портнов продовжує воювати зі шкільними підручниками

Поділитися:

Керівник адміністрації президента Януковича Андрій Портнов виграв в Окружному адмінсуді Києва справу проти Міносвіти щодо змісту підручників з історії 5-11 класів. Суд постановив переглянути в них висвітлення подій Революції Гідності.

На думку Портнова, виклад нової історії містить «ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду».

Спочатку Портнов звертався до Міносвіти з проханням перевірити зміст 8 підручників з історії України для 5 та 11 класів, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках. Крім того, соратник Януковича хотів перегляду інших методичних матеріалів про події 2013-2014 років, зокрема Революції Гідності «на предмет подання повної, достовірної та об`єктивної інформації».

У МОН на це відповіли, що підручники уже пройшли перевірку експертів та були затверджені конкурсною комісією. Після цього Портнов звернувся до суду.

Водночас Президентка Асоціації адвокатів України Зоя Ярош вважає, що навіть після цього рішення ОАСК Міносвіти не зобов’язане виправляти підручники, а лише має повернутись до розгляду попередніх звернень Портнова.

«Тобто, при такому повторному розгляді, МОН може прийти до висновку, що тексти підручників відповідають формуванню державної політики у сфері загальної та середньої освіти», — написала Ярош на своїй фейсбук-сторінці.