Префекти замість держадміністрацій: Зеленський запропонував зміни до Конституції щодо територіального устрою

Поділитися:

Президент Володимир Зеленський пропонує змінити окремі положення Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою. Нововведення будуть пов’язані з децентралізацією влади. Наприклад, ліквідується поняття “район”, вводиться “округ” та інституція префектів замість місцевих державних адміністрацій.

Про це пише “Українська правда” з посиланням на текст законопроекту №2598 на сайті Верховної Ради

Так пропонується запровадити наступний перелік адміністративно-територіальних одиниць: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим.

Утворення і ліквідація громад, округів, областей, встановлення і зміна їхніх меж, віднесення поселень до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування поселень, громад, округів, областей відноситься до повноважень Верховної Ради за поданням Кабінету міністрів.

Закріплюється, що зміна меж, найменування і перейменування громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

Пропонується закріпити, що виключно законами України визначаються адміністративно-територіальний устрій, правовий статус адміністративно-територіальних одиниць; правовий статус міста Києва як столиці України.

Визначається, що виконавчу владу в областях і округах здійснюють територіальні органи центральних органів виконавчої влади (замість місцевих держадміністрацій).

Представниками держави в округах і областях, у місті Києві є префекти.

Префект, який є державним службовцем, призначається на посаду та звільняється з посади президентом України за поданням Кабінету міністрів.

Строк перебування префекта на посаді в одному окрузі, області, місті Києві не може перевищувати трьох років.

Визначено, що префект під час здійснення своїх повноважень підзвітний та підконтрольний президентові та уряду.

Читайте також:

• У Запорізькій облраді новий депутат – замінить Гатунка, який склав мандат

• У Запорізькій облраді нова депутатська група: чим займатиметься та хто увійшов

• Рада продовжила до 2021 року закон про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі