Рада ухвалила закон про ідтримку підприємців в умовах карантину: що ним передбачено

Поділитися:

Рада ухвалила закон про підтримку підприємців в умовах карантину. Відповідно до нього, серед іншого, з 1 березня по 31 травня не штрафуватимуть за порушення податкового законодавства, продовжили термін подачи декларацій, а ФОПів звільнили від сплати ЄСВ до 30 квітня. 

Про це на брифінгу розповів Голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев

За його словами, не застосовуватимуть штрафні сакнції за порушення податкового законодавства з 1 березня по 31 травня 2020 року, але це не стосуватиметься декларування та сплати податку на додану вартість, акцизу та ренти. Крім того встановлюється мораторій на проведення перевірок до 31 травня 2020 року.

Також до 1 липня 2020 року продовжено термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Крім того, нараховуватиметься та не сплачується податок на землю та податок на нерухомість в частині комерційної нерухомості та в частині землі, що використовується для господарських цілей. Цю пільгу ввели до 30 квітня.

ФОПів звільнили від сплати ЄСВ також до 30 квітня потчоного року, відтермінували введення фіскалізації, що була прийнята восени минулого року, на 3 місяці.

Також Рада вдосконалила норми щодо лікарняних, у тому числі осіб, що знаходяться на самоізоляції – якщо особа перебуває на самоізоляції, їй сплачується 50% від середньої заробітної плати за рахунок Фонду соціального страхування незалежно від страхового стажу.

Крім цього, тимчасово звільняються від відповідальності – від штрафів, пені та підвищених процентних ставок – позичальники за споживчими кредитами.

Читайте також:

• Рада призначила Ігоря Петрашка новим міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

• Рада призначила Ірину Венедиктову генпрокурором, до цього вона очолювала ДБР

• Рада прийняла закон про коронавірус: штрафи та можливе позбавлення волі в разі порушення правил карантину