Рада ухвалила зміни до регламенту щоб швидже розглянути “антиколомойський” закон

Поділитися:
Верховна Рада України у другому читанні ухвалила закон про зміни до регламенту, якими дозволяють спростити розгляд законопроєктів, до яких подали більш ніж 1000 правок. Це має пришвидшити розгляд так званого банківського законопроєкту.

Про це пише “Громадське”.

За відповідний законопроєкт проголосувало 242 депутати з необхідних 226 для того, щоб він набрав чинності.

Напередодні голосування депутати Ради погодилися, що внесуть до парламенту законопроєкт, який зробить зміни до регламенту Ради тимчасовими. Наразі ж такі зміни, відповідно до тексту закону, діятимуть на постійній основі. На думку багатьох депутатів, це обмежує їхні права на розгляд усіх законів, які вноситимуться та розглядатимуться у майбутньому.

Закон №1043 «щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури» 10 вересня 2019 року ухвалили у першому читанні.

Що було раніше:

30 березня на третьому позачерговому засіданні Верховної Ради депутати підтримали “антиколомойський” закон у першому читанні. За відповідне рішення проголосували 267 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає, що власники і колишні власники банків, не можуть претендувати на поверення своїх активів, компенсація може бути видана лише у грошовому еквіваленті. При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування..

“Антиколомойський” закон до другого читання зібрав більше 16 тисяч правок. Це, поки, найбільша кількість правок до законопроекту в історії українського парламенту.

Нардепа “Голосу” члена комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що секретаріат Комітету Ради досі працює над зведенням таблиці правок до “антиколомойського” закону. Наразі вона готова на 67% – 11000 з 16335 правок які внесено. Железняк додав, що у Раді не витримують комп’ютери від кількості правок.

Читайте також:

• Більшість учасників експертного опитування вважають, що ситуація в Україні та Запорізькій області рухається у “неправильному” напрямку

• Гетьман Opinions. Опитування, мітинги, партії – в минулому. Попереду – Трамп, Макрон, Зеленський.

• Українці проти легалізації ринку секспослуг, казино та марихуани для наповнення бюджету