Редизайнезація Запоріжжя: фабрика взуття «Міда»

Поділитися:

«Гетьман» в новому проекті «Редизайнезація» пропонує запорізьким дизайнерам по-новому подивитись на логотипи та візуальний стиль відомих та багаторічних запорізьких брендів: що і як можна змінити, освіжити, покращити. Звичайно, це суб’єктивний та експериментальний підхід (хоча і з максимальною повагою до об’єктів «експериментів»), але «Гетьман» впевнений, що це піде на користь і запорізьким брендам, і запорізькій креативній індустрії.

Першою на пропозицію «редизайнезації» відгукнулась майстерня веб-дизайну та стилю «Палемія» (сайт, instagram). Власне «Палемія» стала одним з головних натхненників проекту: раніше майстерня за власною ініціативою «концептдизайну» запропонувала своє бачення логотипу банку з запорізьким «корінням» — «Індустріалбанку». «Гетьман» вже публікував, як «Палемія» побачила можливе оновлення логотипу відомого запорізького ЗМІ — журналу VIP club.

Сьогодні ж дізнаємось, як «Палемія» запропонувала би змінити логотип одного з найбільш відомих підприємств міста — фабрики взуття «Міда».

Слово — Максиму Волнову, арт-директору майстерні веб-дизайну і стилю «Палемія»:

— Сьогодні поговоримо з вами про наш новий концептдизайн для взуттєвої фабрики MIDA. Гадаю, що більшість запоріжан знайомі з цією компанією і не потрібно її зайвий раз представляти.

Моє особисте відношення до фабрики позитивне. В них доступна ціна та непогана якість. Звичайно, кожному «на колір і смак» взуття різне: є як хороші моделі, так і ті, які я не прикупив би.

В будь-якому випадку, я респектую MIDA за їхню діяльність і радію тому, що в нас (тип паче в Запоріжжі) є така фабрика.

Роздумуючи, що нового MIDA могла б мати в своєму дизайні, ми не мислили штампами на кшталт «Та цеж запорізька компанія, камон», «Їм таке не потрібно» і тд. Головний посил нашого концептдизайну для MIDA — бренди рівня Adidas, Nike, Reebok, Zara та інших можливо побудувати і тут. Ми можемо бути конкурентоспроможними — потрібно тільки жага та зусилля.

Отже, озвучили ідейну сторону проекта — тепер до самої роботи!

Вихідна концепція логотипа доволі цікава — зухвала, емоціональна та запам’ятовується. Хотілося перебрати літери, прибрати логотип з логотипу та зробити просту, зрозумілу іконку. Власне, це в підсумку, і було зроблено — шрифтова робота була зроблена заново, при цьому збережена «приплюснутість» по висоті та великі зарубки. Замість того, щоб в короні писати MIDA ми вирішили проасоціювати корону із Мідою та поставили її в один рядок із текстовим блоком. В процесі з’явилася цікава ідея використовувати символ не як корону, а ще і як кораблик. Це цікаве посилання на козацьку Чайку (адже фабрика запорізька) і в цілому кораблики – доволі рідкісний символ.

В решті решт вийшла нова графіка, що посилає до вихідного варіанту, але при цьому відчутно відрізняється від нього. Тепер можна використовувати цільну композицію (текстовий блок + зкачок), тільки текстовий блок або тільки значок. Виглядає впевнено та серйозно.

Розробили дизайн коробки й наліпки з інформацією про взуття. Фірмовий червоний колір ми нікуди не прибрали, а використали дозовано.

Прикинули можливий вектор реклами: чисті роботи, де в фокусі фотографії з продукцією або люди в ній.

 

Трошки графіки

Ми приміряли нашу роботу на деякому асортименті товарів із Zara та, на нашу особисту думку, логотип комфортно себе там відчуває.

Панове із Zara, якщо читаєте, (+380) 095 3.. 😉

Також провели цікавий експеримент: взяли дві пари взуття із модельного ряду MIDA та посиділи, подумали — що ж власне нам не подобається і що можна змінити, задля задоволення нашого суб’єктивного, вибагливого смаку. Вийшло ось що:

Вихідні моделі можете знайти на нашому сайті palemiya.com або офіціальному сайті взуттєвої фабрики MIDA mida.shop та порівняти з нашими переробками.

Ну і, звичайно, це ще далеко не все, що можна і варто зробити. Багато цікавих ідей — було би класно їх реалізувати.