Редизайнезація Запоріжжя: журнал VIP club

Поділитися:

«Гетьман» в новому проекті «Редизайнезація» пропонує запорізьким дизайнерам по-новому подивитись на логотипи та візуальний стиль відомих та багаторічних запорізьких брендів: що і як можна змінити, освіжити, покращити. Звичайно, це буде суб’єктивний та експериментальний підхід (хоча і з максимальною повагою до об’єктів «експериментів»), але «Гетьман» впевнений, що це піде на користь і запорізьким брендам, і запорізькій креативній індустрії.

Першою на пропозицію «редизайнезації» відгукнулась майстерня веб-дизайну та стилю «Палемія». Власне «Палемія» стала одним з головних натхненників проекту: майстерня робила редизайн на замовлення запорізького онлайн-видання «Актуально», а також за власною ініціативою «концептдизайну» запропонувала своє бачення логотипу банку з запорізьким «корінням» — «Індустріалбанку». Сьогодні дізнаємось, як «Палемія» побачила можливе оновлення логотипу відомого запорізького ЗМІ — журналу VIP club.

Слово — Максиму Волнову, арт-директору майстерні веб-дизайну і стилю «Палемія»:

— «Палемія» — команда з п’яти людей із Запоріжжя. Нам подобається це місто — і ми хочемо зробити свій внесок в його розвиток. З цією симпатією до міста та ентузіазмом ми робимо одну цікаву роботу, яку називаємо «концептдизайн» чи навіть ще простіше «кнцптдзйн». Ми беремо відомий або невідомий бренд та робимо покращену (на нашу думку) версію логотипа або фірмового стилю. Ми беремося за «концептдизайн» якогось бренду, тільки якщо справді любимо і поважаємо його, хоча і розуміємо, що ризикуємо не донести наші ідеї та бачення максимально делікатно. В будь-якому випадку, ми жодним чином не намагаємося принизити чи образити бізнес або його дизайнерів. Ми просто розуміємо, що зазвичай логотипи компаній з довгою історією були створені давно, на початку їхнього шляху, можливо, навіть дизайнером-початківцем, а вносити зміни в логотип або фірмовий стиль зараз — це дорого, це стрес чи навіть просто «не доходять руки». До того ж, якщо сам не зробиш — ніхто не зробить. Отже ми робимо це для брендів самостійно: щоб показати, що і як можна змінити… І, до речі, це цілком «альтруїстична історія»: те, що ми робимо в «концептдизайні», ми віддаємо бізнесу безкоштовно.

Серед перших запорізьких брендів, на які ми звернули увагу в контексті «концептдизайну» став журнал VIP club. Мені подобається цей журнал. І, що цікаво, я не можу згадати, коли почув про нього вперше: тобто він нібито існував «завжди».

Коли журнал опиняється в моїх руках, я завжди ознайомлююсь з декількома рубриками: VIP-кінозал, VIP-бібліотека і, звичайно, VIP-холостяк/холостячка. Читаю інтерв’ю з цікавими для мене героями. Тобто мені не байдуже до цього видання. Від нього віє теплом. Відчувається, що «Віпи» люблять свій продукт.

Але при всіх перевагах журналу і при моїй любові до нього не подобається лише одне — логотип VIP club. На мою думку, логотип «втомився» і не відповідає своєму завданню — «бути VIP». В ньому є дрібні та, як мені здається, непотрібні елементи, на кшталт підпису «Перший журнал Запоріжжя». Я вважаю, що це рудимент з початку нульових: сьогодні VIP club — відомий бренд, якому вже не потрібно повторювати всім, що він — «Перший журнал Запоріжжя».

Також не бачу необхідності писати слово VIP великими літерами. Всі і так розуміють, що це означає, і в цьому випадку можна дозволити собі писати як ім’я прозивне («нарицательное») — просто маленькими літерами. VIP на те й VIP, щоб дозволити собі таку свободу.

Я хотів зробити логотип Vip club максимально аристократичним. Мені здається, що він має випромінювати впевненість, важливість, елегантність, пафос і залишатися при цьому лаконічним. Я хочу, щоб логотип не говорив про себе, що він найкращий, а всім своїм виглядом демонстрував це 🎩 .

Отже на перший план я вивів корону, яка вже є на логотипі журналу. Буде достатньо навіть поставити корону — і всі розумітимуть, про кого йдеться.

Також я вирішив запропонувати і своє бачення обкладинки. Вона кардинально відрізняється від існуючої: хотів зробити максимально «чистий» макет, тому відмовився від зайвих, на мій погляд, підписів та тем номеру. Так концентрація всієї уваги йде на героїв. Журнал продається не запакованим в плівку, тобто потенційний читач може за бажанням відкрити один з перших розворотів та ознайомитися зі змістом номеру.

 

В той же час на прилавках майже немає журналів з білими обкладинками — і таке видання буде сильно вирізнятися з-поміж конкурентів. А «зухвало чиста» обкладинка приверне додаткову увагу. Постійні читачі будуть здивовані, а новим може стати цікаво познайомитися з «новинкою».