САП закінчило одне зі слідств по Гладковському (про “Богдани” для Міноборони)

Поділитися:

САП та НАБУ завершено досудове розслідування у справі стосовно колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, ексзаступника міністра оборони та директора департаменту Міністерства оборони, підозрюваних у завданні збитків державі на 17 мільйонів гривень.

Встановлено, що експосадовець РНБО використав службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, частки у статутному капіталі якої належали саме посадовцю та його близьким особам, а саме – ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», – йдеться у повідомленні.

У САП вважають, що Гладковський включив до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю коштом державного бюджету вантажних автомобілів за завищеними цінами в дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».

Не зважаючи на те, що ці автівки не відповідали рівню локалізації (обсяг робіт зі створення транспортного засобу безпосередньо в Україні з метою підтримання вітчизняного виробника), який мав становити не менше 60%, натомість становив лише 10%, компанія все одно отримала замовлення.

Компанія погодилась довести рівень локалізації до 20% до кінця 2017 року і подальшого його збільшення до 30% впродовж трьох років. Однак умови ці так і не виконала, незаконно переклавши витрати зі збільшення рівня локалізації на бюджет.

На сьогодні досудове розслідування у справі завершено. Матеріали кримінального провадження відкрито підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення. Після чого обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Читайте також:

• Медведчук відмовився розповісти деталі покупки Біблії Гутенберга 1455 року (відео)

• “Земля буде горіти” та “посаджу кожного з вас”: “слуга народу” Лерос заявив про топ-корупцію у Києві з якої фінансують місцеві вибори у столиці

• Королівський оперний театр Бельгії рекламує новий сезон фото та відео бійок депутатів у Верховній Раді України