Серед нардепів знову говорять, що 42 тисячі гривень зарплатні на місяць замало для продуктивної роботи

Поділитися:

Депутат фракції “Слуга народу”, голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова назвала зарплати парламентарів недостатніми для забезпечення їх якісної роботи. Вона також додала, що чинна організація праці народного депутата не дає йому можливості “віддати все належне батьківщині під час його каденції”.

Про це вона заявила в інтерв’ю “Громадському”, пише “ЛБ”.

Депутатська заробітна плата, вона не тільки для депутата. Вона невелика, можна навіть сказати, що в реаліях, для того, щоб забезпечити роботу народному депутату, вона замала”, – вважає Третьякова.

Вона уточнила, що депутатам нараховують у середньому 42 тисячі гривень на місяць “брутто”, а “на руки” (після відрахування податків) вони отримують 32-35 тисяч, залежно від того, чи брав парламентар відпустку.

Тут дуже якісь цікаві правила нарахування, бо зарплату ми отримуємо раз на місяць, у нас немає авансів. Нас весь час смикають, це один раз на місяць, місяць минув, ти отримуєш її 10-15 числа, не встигаєш якось сформувати свої витрати, для того, щоб це робити, – зазначила депутатка.

Водночас більшою проблемою вона вважає низькі виплати на організацію роботи народного депутата. Зокрема, досить багато часу займає опрацювання вхідної кореспонденції, чим, за її словами, у європейській практиці займається офіс народного депутата.

Народний депутат має мати юридичну підтримку, організаційну… Має бути контроль того, що відображається у ЗМІ. Крім того, має бути особистий помічник, який буде твій розклад [формувати]… На помічників оця сума, яка надається, – 42 тисячі гривень на чотирьох осіб. Це замало, – вважає Третьякова.

Читайте також:

• Довіра до влади в Україні падає, бо так у всіх демократичних країнах – Разумков

• Колишнього голову Укравтодора затримали у Польщі: звинувачують в корупції, відмиванні грошей і керівництві організованим злочинним угрупованням

• Відомий прокурор очолив “Батьківщину” в Запорізькій області