“Слава нації, ні русифікації” – як у Запоріжжі протестували проти “мовних правок” нардепа Бужанського

Поділитися:

16 липня у Запоріжжя на площі біля ОДА відбулася акція протесту на захист української мови. Її учасники вимагали у парламенту не розглядати зміни до мовного законодавства запропоновані “слугою народу” Максимом Бужанським. Зокрема нардеп пропонує скасувати обов’язковий перехід на українську мову навчання учнів 5-11 класів російськомовних шкіл з 1 вересня 2020 року.

Загалом на акцію зібралися близько сотні людей, серед них представники декількох громадських та політичних організацій – “Демократична сокира”, “Народний рух”, “Справа громад”, “Рух опору капітуляції”. Учасники тримали національні стяги, прапори із символікою зазначених організацій, тематичні плакати. На газоні поруч з мітингом встановили невелику інсталяцію, а під самою ОДА поставили банер з написом “Не займай, кацапе, мову, сорочка займеться….”

На початку акції протесту було оголошено вимогу до Запорізької обласної ради зібратися на позачергову сесію та вимагати у Верховної ради не голосувати поправки Бужанського. А сам парламент та його голову, Дмитра Разумкова, закликали зняти з розгляду закон та більше не повертатися до його розгляду. Під цим зверненням збирали підписи серед присутніх на акції протесту.

Крім того, у зверненні до облради йшлося, що жоден закон в країні не забороняє людині обирати мову побутового спілкування, але освіта є фундаментальною за впливом на виховання молодого покоління. 

Зміни запропоновані Максимом Бужанським парламент мав голосувати 16 липня, але на передодні засідання законопроект “зник” з порядку денного. Знову його розглянути можуть спробувати 17 липня. Через це під Верховною радою зібрався протест противників ідеї нардепа.

Читайте також:

• 44% українція негативно ставляться до декомунізації вулиць та населених пунктів, ще близько 20% – байдуже

• Журналістка з’ясувала, як телеграм-канали, що ймовірно ведуться з Росії, впливають на роботу Ради. Тепер їй погрожують

• До анексованого Росією Криму знову приїде Путін