“Слуг народу” вчать “правильно” розповідати журналістам про “непросту справу Стерненка, лицемірних соратників Порошенка і дуже поганих попередників” – ЗМІ

Поділитися:

Депутати «Слуги народу» (СН) регулярно отримують тези для коментарів ЗМІ та публічних виступів. Готують тези аналітичний і медійний відділи фракції, а курирує процес заступниця голови фракції Євгенія Кравчук. Такі документи — звичайна практика для багатьох українських партій. Зазвичай тези стосуються головних політичних подій, скандалів і просто резонансних новин. Не все, що потрапляє в такі документи, є правдою — це публічна позиція фракції.

У розпорядженні «Бабеля» опинилися тези «слуг» за 15—25 червня.

Кожен документ розділений на кілька тем. Там багато загальнодоступної інформації, цитат політиків і цифр. Євгенія Кравчук каже, що іспитів на знання всіх пунктів депутатам ніхто не влаштовує, «але для участі в ефірах і публічних зустрічах корисно прочитати». Останні десять днів депутатам СН пояснювали, як коментувати повінь на Західній Україні, сексистський скандал за участю голови партії Олександра Корнієнка і керівника фракції Давида Арахамії, вибух житлового будинку в Києві та кримінальні справи проти Петра Порошенка. З кількох сотень сторінок ми переказуємо головне і цікаве. Іноді — словами оригіналу.

Повінь на Західній Україні

— Центральна влада обовʼязково допоможе. Ідеться про десятки мільярдів гривень.

— Синоптик Наталія Діденко каже, що ліси не можуть стримати стихію. На початку 70-х в Україні було багато лісів, але паводкам вони не заважали.

— Напередодні президент підписав закон «Про внесення змін до лісового кодексу України щодо проведення інвентаризації лісів». Закон допоможе зібрати актуальну інформацію про лісовий фонд країни.

— Із початку року влада провела 16,2 тисячі рейдів для запобігання незаконній вирубці лісів. У поліцію передали 286 матеріалів на цю тему.

Вибух газу в житловому будинку в Києві та питання інфраструктури

— Якщо причина вибуху в тому, що у квартирах замість лічильників стояли шланги-перемички, газовиків та їхнє керівництво треба суворо покарати. Їхні дії — умисне вбивство.

— Треба подумати про заборону підведення газу до нових домівок. Якщо люди неуважні та неадекватні, будинок з газом — це небезпека. Газ треба залишити тільки для опалення, а для інших побутових потреб використовувати електрику.

— У старих будинках з газом потрібно встановити датчики, що сигналізують про витік.

— «Порошенківці» звинувачують президента в тому, що він не приїхав на місце вибуху, тому що самі звикли піаритися на трагедіях. За рішення цієї проблеми на місці відповідали мер Києва Віталій Кличко і глава МВС Арсен Аваков.

— За зношену інфраструктуру відповідає місцева влада. Вона повинна думати не тільки про гроші і дерибан землі, але й про оновлення потенційно небезпечних обʼєктів.

Інцидент у Миколаєві з «нібито висловлюваннями керівників «Слуги народу»

— Цей інцидент — фейк-сенсація. Відео розмови глави партії Олександра Корнієнка з главою парламентської фракції Давидом Арахамією було змонтовано. (Сам Корнієнко пізніше заявив, що тільки «відморозки» можуть стверджувати, що це монтаж.)

— «Російська пропаганда може значно заощадити на тій невеликій частини нашого суспільства, яка підхоплює які завгодно фейки про владу, якщо цей фейк збігається з негативним емоційним ставленням цієї частини суспільства до влади».

— Були некоректні висловлювання, але якщо людина йде в політику, вона має бути готовою до «жорсткої системи».

— У непорядній поведінці «слуг» звинувачують люди, які перетворили українську політику на «вільну касу» для себе і своїх господарів, частина з яких втекли за кордон. Вони — попередня влада — не зразок моралі, з цим лицемірством треба завʼязувати.

Питання про війну на сході

— Україна прагне оживити «нормандський» формат, але Росія не йде на конструктивний діалог.

— Опоненти влади вимагають від неї капітуляції. Якщо б у 1939, 1940, 1941-му році в Лондоні, Москві та Вашингтоні в більшості були люди, як зараз в ОПзЖ, сьогодні б ніхто не насолоджувався життям.

— Обстріли на Донбасі закінчаться за день, якщо Путін накаже своїм військовим. Торгувати суверенітетом ми не будемо.

Справа Сергія Стерненка

— Чи винен Стерненко — повинна вирішити ні вулиця, ні партії, ні Facebook, а суд. Тиснути на суд чи вимагати просто когось відпустити — неприпустимо для цивілізованої держави.

— Сторона Стерненка завжди буде говорити, що його дії — необхідна самооборона. Його опоненти будуть це заперечувати. Погоджуватися з будь-якою із сторін, не читаючи справи, — означає робити політизований вибір. Це не коректно і не цивілізовано.

Справа Петра Порошенка

— Порошенко не прийшов на допит у Держбюро розслідувань, тому що звик до привілеїв. «Добре, що хоча б не зображує хворого, як це робили його соратники і такі ж політики, як він, коли ставали фігурантами слідчих дій».

— «Ніхто не тягає Порошенка дахами в Києві, як це було під час переслідування Михеїла Саакашвілі за Порошенка. Можна по-різному ставитися до Саакашвілі, але то було справжнє політичне переслідування». Політичні опоненти влади називають політичними переслідуваннями виключно ті судові процеси, які не подобаються їм особисто.

— У нього багато друзів серед західних політиків, яких він може попросити про підтримку. Але дружба не підмінить закон.

— Влада співчуває Петру Порошенку у звʼязку зі смертю батька, але навіть цю подію прихильники Порошенка використовували для піару і політичної боротьби.

Про припинення моди на нові обличчя

— Досвід — головне слово в нинішній політиці. Нові обличчя виконали завдання лише частково — забезпечили умови для оновлення системи. Влада шукає компетентних людей, які разом з новими і недосвідченими політиками створять довгі стратегії та реалізують їх тактично.

Більше “рекомендацій” читайте за посиланням.

Читайте також:

• Мінюст хоче скасувати люстрацію усіх комуністів та переглянути очіщення влади загалом (відео)

• У Авакова хочуть більші штрафи за образу поліцейських та “реальні терміни” за газові балончики

• У Зеленського лишилося всього 175 “вірних” депутатів у “Слузі народу”. Президент втрачає контроль над фракцією – ЗМІ